Peugeot

Peugeot yeni marka kimliği ve yeni logosunu gün yüzüne çıkardı

25 Şubat 2021 tarihinde, PEUGEOT yeni logosunu gözler önüne seriyor: ihtişamlı bir aslan başıyla tasarlanmış yeni bir arma.

PEUGEOT, 1850 yılından bu yana, hepsi de aslan amblemini taşıyan 10 farklı logoya sahip oldu. Bugün ise PEUGEOT markasının küresel tasarım stüdyosu PEUGEOT Design Lab tarafından tasarlanan daha akıcı, daha kaliteli ve daha zarif 11. versiyon tanıtıldı. 

2010 yılında tanıtılan mevcut logo, markanın sınıf atlama stratejisini desteklemek adına değiştirildi.

Son 10 yılda modellerini tamamen elden geçirerek ürün gamını yenileyen PEUGEOT, yeni ve modern ürünlerini tamamlamak için logosunu yeniden tasarladı.

2021 yılına hızlı başlayan PEUGEOT, yeni PEUGEOT 308, yeni bir web sitesi ve STELLANTIS’in devreye girmesine sahne oldu.

Logo üzerindeki amblem, aslan, aynı zamanda güçlü ve içgüdüsel bir marka olmayı yansıtıyor

Bu, PEUGEOT’yu zamansız bir marka yapıyor, geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruyor.

Son 10 yılda, tüm ürün gamı yenilendi ve sınıf atladı. Bunun yansıması olarak 2021 yılında PEUGEOT e-Expert ve 2019 yılında Partner ile “Yılın Uluslararası Ticari Aracı” ve üç kere “Yılın Otomobili” (2014 yılında PEUGEOT 308, 2017 yılında PEUGEOT SUV 3008 ve 2020 yılında PEUGEOT 208) seçilerek başarısını perçinledi. Hepsinden önemlisi, hem binek otomobiller hem de hafif ticari araçlarıyla elektrikli bir ürün gamı oluşturdu.

Söz konusu sınıf atlama ve değer yaratma hamlesi şimdi de markanın kendisinin tasarımı üzerinde yapılan çalışmalarla mükemmelleştiriliyor.

Yeni logo, PEUGEOT’nun dün ne anlama geldiğini, PEUGEOT’nun bugün ne anlama geldiğini ve PEUGEOT’nun yarın ne anlama geleceğini somutlaştırıyor.

PEUGEOT 10 yıl içerisindeki ilk marka kampanyasını üretti: THE LIONS OF OUR TIME.

Bu pozitif uluslararası kampanya ile PEUGEOT hem müşterilerini, hem de müşterisi olmayanları birleştiriyor. Marka yeni bir evrensel alan yakalıyor: zaman. Her yaştan, kültürden ve geçmişe sahip kişileri kutluyor. Onlar, artık çok fazla güç veya para arayışı içinde olmayan, ama daha çok kaliteli zaman arayışı içinde olan “LIONS OF OUR TIME”.

PEUGEOT, “LIONS OF OUR TIME” marka kampanyası ile, müşterilerinin en değerli varlıkları olan zamanı çok daha iyi kullanmalarını amaçlıyor. Marka, zamanı kaliteli zamana, zenginleştirilmiş bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyor. PEUGEOT, genele hitap eden yenilikçi, üst düzey bir marka olarak hem çevrimiçi mecralarda, hem araçlarında hem de yetkili satıcılarında sıkıcı olmayan keyifli bir deneyim sunuyor.

Diğer Yazılar

Peugeot 3008 Türkiye’de yılın otomobili seçildi

Ahmet Armağan

Yeni 508 PSE, Peugeot’nun Şimdiye Kadarki En Güçlü Yol Otomobili

Ahmet Armağan

A’dan Z’ye 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak modeller