BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Peugeot SEKTÖREL SONDAKIKA YENİLİK

PEUGEOT Türkiye, mayıs ayında en yüksek tarihi aylık satış rakamına ulaştı

PEUGEOT Türkiye, mayıs ayında Türkiye’deki en yüksek tarihi aylık satış rakamına ulaştı.

Mayıs ayını 9 bin 954 adetlik satış ve yüzde 8,9’luk pazar payıyla kapatan PEUGEOT Türkiye, podyumda yerini aldı. Yeni ve yenilikçi PEUGEOT modellerine olan ilginin artarak devam ettiğini söyleyen PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “İlk 5 ayda elde ettiğimiz 34 bin 457 adetlik satışla, 2022 yıl toplamında gerçekleştirdiğimiz 32 bin 666 adetlik satışı geride bıraktık.

Markamıza olan ilginin büyüklüğünü gördük ve sene başındaki 57 bin adetlik satış hedefimizi de yükselttik” dedi. Bu performansın PEUGEOT dünyasında Türkiye’nin de konumunu etkilediğini ifade eden Gülin Reyhanoğlu, “Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz satış rakamıyla Fransa ve İtalya’nın ardından, dünyada en fazla PEUGEOT satılan ülke olmayı başardık.

Bu başarıda tüm modellerimizin önemli bir rolü var. Her segmentte zirveye oynayan modellerimiz var. 2008, 3008, 5008 ve 408 olmak üzere 4 farklı tasarım ve yetenekte SUV modelimizle ilk 5 aylık dönemde ulaştığımız 19 bin 518 adetlik satış ve yüzde 12,5 payla Türkiye SUV pazarında liderliğimiz devam ediyor” diye konuştu.

Diğer Yazılar

Opel’in geleceğe yönelik vizyonu, Experimental

Ahmet Armağan

Oto Ekspertizde Röntgen Dönemi başladı

Ahmet Armağan

Yeni Ürün Gamı İle Honda Yükselişe Geçti