Peugeot

Peugeot, sertifikalı restorasyon hizmetine başladığını duyurdu

Yeni programın bir parçası olarak yenilenmeye başlayan ilk otomobil siyah bir PEUGEOT 205 GTi 1.9 olacak.

Araçlar, Fransa’nın Sochaux kentindeki Musée de l’Aventure PEUGEOT’un atölyelerinde restore edilecek ve satışa sunulmadan önce bir özgünlük sertifikası alacak. PEUGEOT sahipleri ve meraklıları, 2021’in başlarından itibaren bir fiyat teklifi isteyebilecek ve araçlarını müzenin uzman teknisyenleri tarafından tamamen veya kısmen restore ettirebilecekler.

Tüm parçalar tedarik edilebiliyor

Yeni program, her bir aracı yeni gibi bir duruma getirmek için gerekli olan müzenin uzman zanaatkarlarının bilgi ve yeteneklerinden yararlanacak. Usta teknisyenler, eski fabrika çalışanları, kaporta restoratörleri, tekstil uzmanları ve sac metal işçilerinin hepsi önemli bir girdiye sahip olacak.

Restorasyon için gerekli olan yedek parçaları Aventure PEUGEOT, yeni planı desteklemek adına stok ve depo operasyonlarını genişletti. Eksik parçalar için geleneksel alt yükleniciler kullanılacak ve artık üretimde olmayan parçalar için gelişmiş 3D üretim teknikleri kullanılacak.

2021’den itibaren, bu benzersiz araçları “Par l’Aventure PEUGEOT” rozetlerini ve sertifikalarını aldıktan sonra satmak ve sergilemek için www.laventurepeugeotcitroends.fr adresinde özel bir kaynak sunulacak.

Diğer Yazılar

Peugeot, Cenevre’de birbirinden yeni modellerini sergiledi

Ahmet Armağan

60 bin TL’ye kadar olan dizel otomobiller

Peugeot Sport yeni yarışçısı 308 TCR’yi tanıttı

Ahmet Armağan