Otomobilkolik
Peugeot SEKTÖREL

Peugeot E-2008 altın direksiyon ödülünü kazandı

PEUGEOT, en başarılı modellerinden biri olan yeni PEUGEOT E-2008 ile, Axel Springer Verlag tarafından düzenlenen, bu yılki “Altın Direksiyon” ödülünü kazandı. PEUGEOT E-2008, “Küçük Otomobiller” segmentindeki rakiplerini geride bırakarak AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının yanı sıra, uzman jüri tarafından da sınıfının en iyisi seçildi.  

Ülkemizde de satışa sunulan PEUGEOT E-2008’in modern ve yenilikçi tasarımı, AUTO BILD ve BILD am Sonntag okuyucularının yanı sıra, uzmanlardan oluşan bir jüriyi de ikna etmeyi başararak “Altın Direksiyon”a ulaşmasını sağladı. Modelin geniş ön cephesinde gövde renginde dikey uygulamalar yer alıyor. Bu uygulamalar, farlarla birleşerek güçlü bir görünüm kazandırıyor. Işık imzası, ön tamponun parlak siyah yan hava girişlerine entegre edilen üç dikey pençeyle dikkat çekiyor. LED stop lambaları, otomobilin genişlik algısını güçlendiren ince ve zarif, iç içe yer alan üç yatay çift sıra pençeden oluşuyor. Ayrıca geri vites lambaları ve sinyaller de LED olarak sunuluyor. 

PEUGEOT E-2008’in kabininin kilit unsurlarından biri olarak PEUGEOT i-Cockpit® dikkat çekiyor. PEUGEOT E-2008’in yeni dijital gösterge paneli göz hizasında, direksiyon simidinin hemen üzerinde ideal bir konuma sahip. 10 inçlik dijital ekran, modern bir tasarıma sahip ve yeni nesil PEUGEOT i-Connect® Advanced bilgi-eğlence sistemini kontrol etme olanağı sağlıyor. Olayların merkezindeki kompakt direksiyon, PEUGEOT i-Cockpit®’in mimarisinin temel unsurlarından biri olmayı sürdürüyor; benzersiz çevikliği ve hareket hassasiyeti sunarak sürüş keyfini 10 kat artırıyor. 

Diğer Yazılar

Peugeot Modellerinde Bayram Fırsatı

Sürüş becerilerinizi geliştirmek isteyenler, Ford Sürüş Akademisi’ndeydi

Ahmet Armağan

2018 Resmi Gazete Hurda teşviği nasıl uygulanacak Hurda araç teşviki yürürlüğe girdi Sistem nasıl işleyecek?

Ahmet Armağan