BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Genel Mercedes OTOMOBİL YENİLİK

Şık ve Estetiğin Simgesi Mercedes SL enilendi

1954’den beri tam 59 yıldır çizgisinden hiçbir şey kaybetmeden her modeli bir öncekinden daha güzel, şık ve estetiğin simgesi Mercedes SL yenilendi.

Sadece güzel ve şık bir roadster olmanın da dışında bir o kadar da güçlü ve sporcu modelleriyle de akıllarda kalan otomobil, AMG GT havasına sahip markanın yeni tasarım diliyle karşımıza çıkıyor.

Mercedes SL modelinin yeni ön ızgarası, LED DRL farları, yeniden tasarlanan tamponu burun kısmıyla artık çok sportif görünüyor. Arka tarafta ise, dört egzoz çıkışıyla birleşen yeni bir difüzöre yer verilmiş. Ayrıca revize edilmiş arka tampon ve farklı stop lambaları da yer alıyor. Karbon fiber yapılı ince arka spoyler sadece SL63 AMG’de bulunuyor.

AMG modellerinde karbon fiber aksamlar biraz daha yoğunlukta. Tamponlarda ve yan eşiklerde de bu detaylar bir hayli kullanılmış. İç mekanda ise markanın yeni nesil modellerinde kullandığı kabin konumlandırması ve yeni direksiyon simidine yer verilmiş. Teknik detaylar ve motorlarla ilgili bilgiler L.A. otomobil fuarının ardından paylaşılacak.

Diğer Yazılar

Peugeot 208 1.2 PureTech 130 Test Sürüşü

Ahmet Armağan

Dizel Range Rover Evoque Türkiye’de

Ferrari yeni üstsüzü F8 Spider’ı tanıttı

admin