BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Audi MOTOR SPORLARI VIDEO

Ken Block’un Electrikhana videolarının ikincisi yayınlandı

Ken Block ‘un Electrikhana videolarının ikincisi yayınlandı. Geçtiğimiz Ocak ayının başlarında hayata veda edişiyle tüm motor sporları dünyasını üzen drift efsanesi Ken Block’un Audi S1 Hoonitron ile gerçekleştirdiği ‘Electrikhana’ videolarının ikincisi karşınızda.

Amerikalı efsaneye saygı duruşu niteliğindeki videoda Block’un Kasım ayında Meksika’da gerçekleştirdiği performans yer alıyor.

‘Electrikhana 2’ isimli video, Audi S1 Hoonitron ile Kasım 2022’de çekildi – Ken Block’un 55 yaşında hayatını kaybettiği kar motosikleti kazasından sadece birkaç hafta önce.

Amerikalı efsane pilotun ailesinin de izniyle tamamlanan ve anısına saygı olarak yayınlanan ‘Electrikhana 2’de, Ken Block’un hayranları, Audi S1 Hoonitron ile nefes kesen sürüş sahnelerini seyrederken, idollerini bir kez daha anıyor.

Tamamen elektrikli prototip, Audi Sport tarafından Ken Block için özel olarak tek seferlik olarak geliştirildi. İki elektrikli motora, dört tekerlekten çekişe, toplam 500 kW güce, karbon fiber şasiye sahip Audi S1 Hoonitron, motor sporları otoritesi FIA’nın güvenlik standartlarına da uygun. Ağustos 2022’de ilk Electrikhana bölümünün çekilmesinin ardından, S1 Hoonitron Ken Block ile yakın işbirliği içinde daha da geliştirildi. Buna ağırlığın azaltılması, sürülebilirliği artırılması ve vites değişimlerinin simüle edilmesi gibi çalışmalar da dahildi.

İlk bölümde Ken Block, Audi S1 Hoonitron ile Las Vegas’ta drift yapmıştı. Video çeşitli kanallar aracılığıyla dünya çapında 100 milyondan fazla kişiye ulaştı. Electrikhana 2’nin çekimleri ise Mexico City’de yapıldı. Metropol bölgesinde yaşayan 22 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Meksika’nın başkenti, Ken Block’un şirketi Hoonigan’a ve ekibine modern havaalanından spiral şeklindeki bir otoparka kadar büyüleyici mekanlar sundu.

Diğer Yazılar

Yasal pist otomobili ABT XGT caddelere çıkıyor

Ahmet Armağan

Cupra takımı, ABT CUPRA XE ile Extreme E 2022’de mücadele edecek

Ahmet Armağan

Borusan Otomotiv Motorsport Pilotları Belçika’da Milli Marşımızı Dinletti

admin