Hyundai SONDAKIKA TEST SÜRÜŞLERİ YENİLİK

Hyundai Tucson N Line Test Sürüşü

Hyundai Tucson SUV’un sportif temsilcisi N Line modeline geçmeden ön isterseniz gelin bu “N” ne anlama geliyor onu biraz tanıyalım. 

Hyundai N , 2016 yılında kurulan, Hyundai Motor Company’nin yüksek performanslı markasını temsil ediyor. “N” , Hyundai’nin Küresel Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin yanı sıra, N markasının kurulduğu yer olan Güney Kore’deki Namyang bölgesini ifade ediyor.

Yazı: Ahmet Armağan 

Tuscon’un kısa tarihine bakarsak, Güney Koreli üretici tarafından ilk kez 2004 yılında satışa sunuldu ve o tarihten bu yana üretilmeye devam etti. Kompakt bir crossover olan Tucson, C-SUV segmentinin en başarılı ve öncü modellerinden biri olmayı başardı.

İlk nesil Tucson, pazarların dinamiklerine ve bölge ihtiyaçlarına uygun olarak Kore, Çin, Hindistan, Brezilya, Mısır ve Ukrayna’daki fabrikalarda eş zamanlı olarak üretildi.  Adını Arizona’nın Tucson şehrinden alan otomobilin ikinci nesli ise 2009 yılında tanıtıldı. Avrupa, Avustralya ve hatta Çin pazarına ix35 model adıyla giriş yapan otomobil, Kore ve Amerika gibi güçlü pazarlarda ise Tucson adıyla satılmaya devam etti. 

Hyundai Tucson N Line Özellikleri Neler?

Hyundai Tucson N Line, modelin dinamik tasarımı, konforu ve gelişmiş bağlanabilirliği ile N Line’ın motor sporlarından ilham alan stil ve tavrını bir araya getiriyor.

Sportif ve belirgin dış tasarım özellikleri ile farklılaşan iç detaylara sahip olan Tucson N Line, müşteriler için daha farklı bir sürüş deneyimi sunuyor.

Ön tarafta, tamamen yeni ve standart versiyona oranla daha uzun ve daha geniş bir ön ızgaraya yer veriliyor. Izgara ayrıca N Line rozetini de içeriyor. Izgaranın altında dikdörtgen şekilli bir tampon ve daha sportif bir görünüm için standart Tucson’dan daha uzun ve daha büyük olan rafine bir hava girişi bulunuyor.

Arka tampon, parlak gümüş difüzör ile uyumlu bir şekilde sunuluyor. Ayrıca çarpıcı siyah çerçeveler, arka stop lambalarını çevreliyor. Phantom Black yan aynalar da yine Tucson N Line’a özgü detaylar arasında.

Hyundai Tucson N Line Fiyatları

Otomobilin arkadaki sportif görünümünü vurgulamak için spoyler de daha sportif bir görünüme sahip. Çift çıkışlı egzoz uçları da otomobilin sporcu kimliğini vurguluyor.

Tucson N-Line’da parametrik desenli 19 inçlik jantlara yer veriliyor. Kabinde ise siyah süet ve deri koltuk kaplamalarının yanı sıra kırmızı dikişlere yer veriliyor. Özel N direksiyon simidi, N logosuyla birlikte geliyor.

Diğer N tasarım öğeleri, seçilen şanzımana bağlı olarak deri vites topuzu ve siyah tavan döşemesi olarak sunuluyor. Diğer N Line geliştirmeleri arasında metal pedallar, ayak dayama yeri ve kapı basamakları bulunuyor.

Hyundai Tucson N Line Motor Özellikleri

Tucson N-Line versiyonu ülkemizde 1.6 lt’lik 180 HP’lik turbo benzinli motorla satılıyor. Sürüş hissiyatı olarak benzinli motor dizele oranla tabii ki çok daha performanslı, akıcı ve keyifli bir sürüş sunuyor.

Ayrıca kabindeki sportif öğelerle birlikte size daha heyecanlı bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Aslında sürüşteki farklılıktan ziyade hem dışarıda hem de içeride sunulan sportif detaylar SUV sınıfında biraz daha dinamik bir tercih arayanları mutlu edecek türden. 

Diğer Yazılar

Hyundai Üstün Avantajlı Sıfır Faiz Fırsatı

Yeni Megane Ocak’ta Türkiye’de

Hyundai güvenlik sağlayacak bir robot geliştiriyor

Ahmet Armağan