Honda TEST SÜRÜŞLERİ

Honda CR-V Hybrid Test Sürüşü

Honda CR-V Hybrid Test Sürüşü. CR-V dünyanın en çok satan SUV’lerinden biri olmuştu. Bu onun çağdaş birçok SUV’a göre günlük daha daha fonksiyonel ve aile odaklı olmasından kaynaklanıyordu.

Araç içindeki güvenli hissetme duygusu kullanıcılara fazlasıyla geçiyordu ve insanlar bu otomobile gerçekten güveniyordu. Rekabet zaman içinde çok fazla gelişti.

CR-V’de her yeni nesliyle bu yarışmanın içinde olmayı başardı. CR-V’nin en önemli özellikleri arasında artık beş koltuklu versiyona alternatif olarak ilk kez yedi koltuklu seçenek ile sunuluyor.

Buna paralel olarak kabinde de bir dizi değişim söz konusu… Bunların başında otomobilin iç mekanında artan kalite hissi geliyor. Ayrıca tasarım ve hayatı kolaylaştıran detaylar da hemen göze çarpıyor.

Honda CR-V Hybrid Tasarım Özellikleri

Yenilenen gösterge paneli artık çok daha teknolojik ve iyi okunuyor. Ayrıca 7 inçlik multimedya sistemi de yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Artık çok daha sezgisel.

Honda modellerinin genel olarak sessiz ve konforlu bir sürüşe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yeni CR-V’deki yaratılmak istenen Premium algısı, sürüş konforu, sürüş karakteri ve yol tutuş kadar gürültü ve vibrasyon anlamında birçok geliştirme ile pekiştiriliyor.

Bildiğiniz gibi CR-V ülkemizde 1.5 lt’lik VTEC turbo ünite ile satışa sunulmuştu. Hybrid versiyonla birlikte ekonomik bir SUV beklentisi olan dizel tutkunlarını hedefleyen Honda bakalım bu otomobilde neler sunuyor?

Honda Hybrid Sistemi Nasıl çalışıyor?

i-MMD uzantısı, Akıllı Çok Modlu Sürüş anlamını taşıyor. Sistem bildik hibritlerden farklı olarak Atkinson çevrimiyle çalışan 2.0 litrelik benzinli atmosferik motorla birlikte iki adet elektrikli motorun birlikte çalıştığı bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Otomatik olarak devreye giren üç sürüş modu var. Tamamen elektrikli sürüş yaparken benzinli motor devre dışı kalıyor. Bataryalarla otomobil sadece 5 km seyir edebiliyor.

Honda Güncel Fiyat Listesi için tıklayın

Üçüncü mod olan Hybrid’de ise hem elektrik motoru hem de içten yanmalı motor birlikte çalışıyor. Tabii burada benzinli motor gücünü aks üzerine değil, jeneratör görevini üstleniyor ve elektrik motorunu çalıştırmak için güç sağlıyor. 2.0 lt’lik motor 145 HP güç üretirken, elektrik motoru ise 184 HP güce sahip. Ortalama yakıt tüketimi olan 5.5 lt’yi yakalamak çok zor değil. Zira bizler şehir içinde 6.5 lt’lik ortalama ile rahatlıkla sürüşü gerçekleştirdik. Bu da aslında dizellere artık gerek kalmadığının bir göstergesi. Otomobilin dört tekerlekten çekişli bir yapıda olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Diğer Yazılar

Honda ve General Motors’dan elektrikli iş birliği

admin

Honda Civic Dizel satışa sunuldu. İşte fiyatları…

Ahmet Armağan

Honda CR-V’de Bir Yıl Sonra Ödeme Fırsatı