SONDAKIKA VIDEO YENİLİK

Her yerde göremeyeceğiniz Koenigsegg Jesko’yu Top Gear kullandı!

İsveçli hiper otomobil üreticisi Koenigsegg sınırlı sayıda üretilen Jesko’nun ilkini teslim etmeye hazırlanıyor. Koenigsegg sadece 125 Jesko üretecek.

Aynı zamanda Top Gear bu özel otomobilin ilk sürüşünü gerçekleştirdi. Küçük bir yolculuğa çıkmadan önce 1.200 hp’den (953 kW) fazla gücün pistte neler yapabildiğine şahit olun!

Koenigsegg Jesko , 5.1 litrelik çift turbolu V8’inin 1,600 hp (1,193 kW) güç üretebiliyor. Ancak bunu başarmak için E85 yakıta ihtiyacı var.

Videoda ilk olarak Top Gear’dan Jack Rix’i Dunsfold Aerodrome’da Jesko’yu yumruklarken görüyoruz. Koenigsegg hakkında bir tarih dersi aldıktan kısa bir süre sonra Rix bizi Jesko’da daha az bilinen özelliklerinde hızlı bir tura çıkarıyor.

Lightspeed şanzıman dokuz farklı dişliye sahiptir ve volan yok. Bu akıllı mühendisliğin sonuçları yıldırım hızında vites geçişleri ve inanılmaz derecede hızlı devirli bir V8 motor. Açıkça görülüyor ki, otomobilde turbo gecikmesi yaşamanın tek yolu yüksek vitese takmak ve ardından gaza basmak…

Rix pistte bombardıman yapmakla yetinmiyor. Ardından, çok az Jesko sahibinin gerçekten yapacağını düşündüğümüz bir şey yapıyor, yani aracı kısa bir yolculuğa çıkarıyor. Görünüşe göre, yolda o kadar iyi huylu ki diğer hiper otomobiller arasında öne çıkıyor. “Çoğu beni hayran bırakıyor ama aslında bir tane istemiyorum… ama bu Jesko, çok yönlü bir araç… Bunu beklemiyordum,” diyor.Diğer Yazılar

Yeni SEAT Arona ortaya çıktı

Ahmet Armağan

Yeni MG HS, 1.5 lt turbo motorla geliyor

Ahmet Armağan

Audi A3 Sedan 2020 Farklı Motor Seçenekleriyle Tanıtıldı

admin