BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Ford

Ford Edge birçok teknolojik gelişmeyle birlikte sahneye çıkıyor

Ford Edge birçok teknolojik gelişmeyle birlikte sahneye çıkıyor. SUV atağını ileri teknoloji donanımları ve verimli sürüş teknolojilerine sahip modelleriyle sürdüren Ford, ailenin yenilenen en büyük üyesi Yeni Ford Edge ile Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini almaya hazırlanıyor. Ford SUV ailesinin zirvesinde yer alan Edge, sportif ST Line donanımı, yenilikçi sürüş destek teknolojileri, güçlü motoru ve premium konfor sunan donanımlarıyla Avrupalı otomobil severler ile buluşuyor.

Yeni Ford Edge’i, SUV ailesinin en teknolojik modeli haline getiren sürüş destek teknolojileri arasında ikincil çarpışma freni, acil durum manevra destek sistemi, geliştirilmiş adaptif hız kontrol sistemi ve şerit hizalama sistemleri bulunuyor.

Çift turbolu motorla büyük bir değişim yaşayan Yeni Edge’de, 2.0 litrelik EcoBlue çift turbolu dizel motorun en güçlü versiyonu, 238 PS azami güç sunuyor. Yeni motor yakıt verimliliğini optimize ederek kullanıcılara avantaj sağlıyor. Edge’in yeni güçlü motoru, 8 ileri tam otomatik şanzıman ve 4×4 çekiş sistemiyle sunulabiliyor.

Ford’un benzersiz Performance ailesinin tasarım detaylarını barındıran ST-Line donanımı ile sahneye çıkacak yeni Ford Edge, premium sedefli beyaz gövde rengi ile dış tasarımında stil sahibi bir görünüme bürünüyor. Yeni Edge’in geniş ön ızgarası,yeni ön farları, siyah renk 20 inç alüminyum jant seçeneği‘sportif’ karakterine vurgu yapıyor.

Yeni Edge’in iç tasarımında da yenilikler hemen göze çarpıyor. Apple CarPlay ile eşleştirilebilen Ford’un sofistike SYNC 3 araç içi bilgive eğlence sistemi, 8 inç renkli dokunmatik ekranla destekleniyor. Ford ve Bang & Olufsen’in işbirliği ile geliştirilen B&O Play ses sistemi, ısıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar Ford Edge’i premium sınıfına konumlandırıyor.

Diğer Yazılar

Ford’un avantajlı “0 faiz” fırsatları Haziran ayında da devam ediyor

Ahmet Armağan

Ford Pro Yeni E-Transit Courier’i tanıttı

Ahmet Armağan

Ford Focus Modeline Red ve Black Edition