BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Ford

Elektrikli Ford Explorer ve Lexie Alford ile Yeni Bir Çağın Başlangıcı

Tamamen elektrikli yeni Ford Explorer ve dünya turunu tamamlayan gezgin Lexie Alford, Avrupa’da Ford için heyecan verici bir dönemin başlangıcını müjdeledi. Lexie Alford, 30.000 km’lik rekor yolculuğun sonunda, eşsiz bir konvoy eşliğinde Avrupa’nın Nice kentindeki bitiş çizgisini geçti. Bu etkinlik, Ford’un elektrikli araçlara verdiği önemi ve geleceğe dair vizyonunu vurguladı.

Ford, tamamen elektrikli yeni Explorer’ı Avrupa pazarında ön satışa sunarak, sınıfının en iyisi olan 600 km’ye kadar menzili ve hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni Explorer, Lexie Alford’un dünya turunda gösterdiği gibi, her türlü yol koşuluna ve şarj senaryosuna karşı hazırlıklı olduğunu kanıtladı.

Ford CEO’su Jim Farley, “Ford Avrupa’da elektrikli araçlara tutku ve duygu katmak istiyor. Yeni Explorer, bu tutkuyu ve Ford’un eşsiz karakterini temsil ediyor. Avrupa’nın yollarını ve müşterilerini göz önünde bulundurarak tasarlanan bu araç, dünya çapında bir başarı hikayesi olan Lexie Alford’un macerasını taçlandırıyor,” dedi.

Yeni Ford Explorer, sürüş performansı ve donanım özellikleriyle de dikkat çekiyor. Alman mühendisliği ile Amerikan tarzını bir araya getiren Explorer, çevreci ve güçlü bir sürüş deneyimi sunuyor. Hem tek motorlu arkadan çekişli hem de çift motorlu dört çeker seçenekleri bulunan Explorer, geniş iç hacmi ve lüks donanım özellikleriyle de ön plana çıkıyor.

Lexie Alford, Ford Explorer ile dünya turunu tamamlamanın gururunu yaşarken, Ford’un elektrikli araç teknolojisinin gücüne olan inancını vurguluyor. Yeni Ford Explorer, yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak ve müşterilere benzersiz bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Diğer Yazılar

Yeni Ford Ranger İddialı Adımlarla Geliyor

2018’de Ford sahibi olmak çok daha kolay

Ahmet Armağan

Ford MotorSport Türkiye, Ege Rallisi’nde fırtınalar estirdi

Ahmet Armağan