DS

DS 3 Crossback Türkiye’de

DS 3 CROSSBACK; konfor, teknoloji, huzur ve zarafet açısından çıtayı oldukça yükselterek markaya yeni bir yükseliş kazandıran DS 7 CROSSBACK’in ardından, DS AUTOMOBILES’in tüm uzman bilgisini kompakt bir formatta bir araya getiriyor.

4,12 m uzunluğunda, 1,79 m genişliğinde ve 1,53 m yüksekliğinde olan DS 3 CROSSBACK, kuvvetli çizgilerini şekillendiren sağlam boyutları ile güçlü bir kişilik sergilerken kompakt boyutlar sunuyor.

Önde detaylı bir şekilde biçimlendirilmiş DS WINGS ızgarası, DS E-TENSE konsept otomobilinden esinlenilen LED gündüz farları ve DS MATRIX LED VISION uzun farları, kapsamlı teknolojik özellikleri sergilerken karizmatik bir duruş ortaya koyuyor.

Kaputun sağlamlığı ve segmentinin en büyüğü olan 690 mm’lik jantları, bir SUV’a yakışır şekilde ön ve arkadan görüldüğü gibi yol üzerinde güçlü bir görünüm sağlıyor. DS 3 CROSSBACK’in üst düzey özellikleri; görünmez pencere fitilleri, gizli kapı kolları ve antensiz şık tavan çizgisi gibi modeli benzersiz kılan sayısız detaylarla vurgulanıyor. Arka kısımda ise stop lambalarını birleştiren şık bir süs çıtası ve tampona entegre iki adet krom egzoz çıkışı ile (yalnızca PureTech 155 modellerinde) tasarım vurgulanıyor.

DS 3 CROSSBACK, önden arkaya kadar sahip olduğu ileri teknoloji özellikleri ve tasarım diliyle, tüm duyuları harekete geçiren, olağanüstü yenilikçi bir model.

DS’in yeni SUV’u, Groupe PSA’nın yeni çok enerjili CMP (Ortak Modüler Platform) mimarisinde geliştirilen ilk araçtır). Hem performans hem de konfor için tasarlanan bu otomobil, büyük tekerlekleri ve orta dereceli ağırlığı ile sürüş zevkinde yüksek standartları belirler. Direksiyon ve yol hissi, araç hızından veya motor türünden bağımsız olarak hassastır.

PureTech 130 ve 155 hp motorlar 8 ileri oranlı elektronik kontrollü bir tam otomatik şanzımanla (EAT8) eşleştirilmiştir.  Prensip, BlueHDi 130 dizel versiyonu için de aynıdır. Benzinli için 3 silindir ve dizel için dört silindirli olan tüm bu motorlar turbo beslemelidir. Makul düzeyde yakıt tüketimi sunarak yüksek performansta standartları belirlemek üzere geliştirilmiş.

DS 3 CROSSBACK FİYAT LİSTESİ

  • DS 3 CROSSBACK PureTech 130 Otomatik So Chic : 250.000 TL
  • DS 3 CROSSBACK PureTech 130 Otomatik Performance Line : 251.300 TL
  • DS 3 CROSSBACK PureTech 155 Otomatik La Première: 304.000 TL

Diğer Yazılar

DS 9 Türkiye’ye geliyor

Ahmet Armağan

DS markası yeni showroomunu açtı. İlk satışa çıkan model DS7 Crossback!

Ahmet Armağan

DS’in Night Vision teknolojisi gece sürüşlerinde fark yaratıyor

admin