Otomobilkolik
Citroen SONDAKIKA TEST SÜRÜŞLERİ YENİLİK

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Test Sürüşü 2023

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech Test Sürüşü için direksiyona geçtik. Güncellenmiş C3 Aircross birkaç konfor eklemesi ve bazı iyileştirmelerle birlikte önceki modelden daha ikna edici ve küçük SUV pazarında artık daha rekabetçi…

Yakın geçmişte B-SUV/Crossover sınıfındaki varlığını C4 Cactus ile gösteren Citroen, bu görevi C3 Aircross’a bıraktı. 

C3 Aircross altyapısını B segmenti HB modeli C3 ile birlikte paylaşıyor. Ayrıca bir dizi farklı renk seçeneği, kontrast tavan renkleri ve sunulan farklı iç kaplamalar ile aynı kişiselleştirme düzeyine sahip. Geçtiğimiz yıllarda geçirdiği makyajla birlikte, küçük dokumuşlarla değişmiş bir dış görünüm, daha iyi depolamaya sahip daha pratik bir kabin ve yeni bir bilgi-eğlence sistemini bünyesine kattı.

Citroen C3 Aircross ilk bakışta benzersiz ve eğlenceli tasarımıyla göze çarpıyor. Cesur çizgiler, sağlam gövde kaplaması ve büyük tekerlek kemerleri ona maceracı bir çekicilik katıyor. Ön panelde Citroen imzalı çift ızgara ve şık LED farlar yer alıyor. Kompakt boyutları onu dar şehir sokaklarında manevra yapmak için ideal hale getirirken, yükseltilmiş sürüş yüksekliği SUV pratikliğine bir dokunuş katıyor.

C3 Aircross, sınıfının en geniş, en modüler ve en aydınlık kabinlerinden birine sahip ve  konfor ile birlikte çok yönlü bir kullanım sunuyor. Hareket halindeyken, C3 Aircross, C3’ten biraz daha büyük, daha uzun bir versiyonu gibi hissediyor.

C3 Aircross’un içine adım attığınızda geniş ve iyi düşünülmüş bir kabinle karşılaşıyorsunuz. Yüksek kaliteli malzemelerin kullanımı ve detaylara gösterilen özen her yerde kendini belli ediyor. Koltuklar iyi bir destek ve konfor sunarak uzun yolculuklarda bile keyifli bir sürüş sağlıyor. Hem ön hem de arka koltuklardaki geniş baş ve bacak mesafesi, aracı her boyuttaki yolcu için uygun hale getiriyor.

C3 Aircross, iki parça halinde bağımsız 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı arka koltuklar sunuyor. Kabinde ergonomi tüm detaylarda düşünülmüş. Advanced Comfort koltuklar oldukça rahat ve konforlu. Koltuklarda ekstra 15 mm’lik dolu malzemesi bulunuyor.

C3 Aircross’un öne çıkan özelliklerinden biri de pratikliği. Bagaj kapasitesi 410 litre (arka koltuklar katlandığında 1.289 litre) ile bagaj, taşımanız gereken diğer yükler için geniş bir alan sunuyor.

C3 Aircross, yeni 9 inç dokunmatik ekran kullanım kolaylığını destekliyor. Yüksek çözünürlüklü ekran, Apple CarPlay ile uyumlu ekran yansıtma özelliği ile yolculukları keyfe dönüştürürken, kablosuz akıllı telefon şarjı gibi özellikler hayatı kolaylaştırıyor. Feel, Feel Bold ve Shine olmak üzere üç farklı donanımın sunulduğu C3 Aircross’un bugün benzinli versiyonuyla birlikteyiz.

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech, kaputunun altında turboşarjlı 1.2 litrelik üç silindirli benzinli bir motordan güç alıyor. 110 beygir gücü ve 205 Nm tork ile performans ve yakıt verimliliği arasında iyi bir denge sağlıyor. Motor akıcı bir güç dağıtımı sunarak şehir trafiğinde gezinmeyi kolaylaştırıyor. Sürüş kalitesi konforlu, süspansiyon yol kusurlarını etkili bir şekilde emiyor ve dengeli bir sürüş deneyimi sağlıyor.

12 farklı sürüş destek sistemiyle konforlu ve pratik olduğu kadar güvenli olduğunu da gözler önüne seren modelde, Aktif Güvenlik Freni, Uzun Far Asistanı, Çarpışma Uyarı Sistemi gibi birçok fonksiyon sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma ve 180° Geri Görüş Özelliğine Sahip Arka Kamera gibi teknolojiler de C3 Aircross ile geçirilen zamanı daha pratik kılıyor. Tüm bunlara ek olarak, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Park Asistanı opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Diğer Yazılar

Citroen Temmuz ayı fırsatları

Ahmet Armağan

Yeni Kia Sportage Türkiye’de

Ahmet Armağan

Türkiye’de Yılın Otomobili 2023 kim oldu?

Ahmet Armağan