BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW TEST SÜRÜŞLERİ YENİLİK

BMW X1 sDrive20i Test Sürüşü

BMW X1, sağlam görünümü ve işlevsel çok yönlülüğü ile günlük sürüşlerden uzun yolculuklara farklı bir deneyim sunuyor. İç mekanın ilerici tasarımı ve sofistike ambiyansı, önceki modele kıyasla daha geniş standart donanım seçenekleri ile premium karakterini daha da öne çıkarıyor ve rakiplerinin bir adım önünde bulunuyor. Yeni BMW X1, dik ön kısmı, ince LED farları, ve BMW’nin tanıdık böbrek ızgarasını benimseyen, yanlara yayılan X şeklindeki çizgileri ile dikkat çekiyor.

Teknolojik kabin, büyük ekranlar

Kompakt SAV’ın iç mekanında yükseltilmiş bir oturma pozisyonu ve BMW iX modelinden esinlenilmiş premium ambiyans, sürüş deneyimini benzersiz kılıyor. İnce gösterge paneli, BMW Curved Display, entegre kontrol paneli ve vites seçicinin bulunduğu kolçak gibi kabinin yeniden tasarlanmış temel özellikleri, yeni bir iç mekan deneyimi sunuyor.

Yeni BMW X1’in kavisli ekranı, 10.25 inç gösterge ekranı ve 10.7 inç kontrol ekranından oluşuyor ve My Modes sürüş modları ile entegre çalışarak iç mekanın ambiyansını Expressive Mode ve Relax Mode gibi seçeneklerle değiştirme imkanı sunuyor.

Yeni BMW X1’in arka bölmesi, üç tam boy koltukla oturma konforunu önemli ölçüde artırıyor. 40:20:40 bölünmüş arka koltuk sırtlıkları katlanabilir veya bagaj kapasitesini genişletmek için ayarlanabilir. Ayrıca, arka koltukların öne ve arkaya ayarlanabilmesi çok yönlülüğü artırıyor. Bagaj kapasitesi 540 litreden maksimum 1.600 litreye kadar genişletilebiliyor. Yeni BMW X1, Türkiye’de iki versiyon olarak sunuluyor: sDrive18i ve sDrive20i. Her iki model de xLine ve M Sport donanım seviyeleriyle seçilebiliyor. Test aracımız sDrive20i M Sport donanıma sahip.

Mild-Hybrid Motor

sDrive20i modeli, 1.5 litre hacminde 3 silindirli benzinli bir motora sahiptir ve 170 HP güç ile 280 Nm tork üretiyor. Bu motor, gücünü ön tekerleklere 7 ileri çift kavramalı şanzıman aracılığıyla iletiyor. Sıfırdan 100 km/s hıza sadece 8.3 saniyede ulaşabilir. Pratik ve verimli bir seçenek olan Yeni BMW X1 sDrive20i, WLTP normlarına göre karma yakıt tüketiminde 5,9-6,6 lt/100 km verisi sunuyor.

BMW X1, sürüş deneyimini daha da ileri taşıyan bir şasi teknolojisine sahip. Hafifletilmiş ancak daha rijit bir gövde yapısı, uzun dingil mesafesi, daha geniş izler ve önde tek eklemli yaylı gergi aksı ile üç bağlantılı arka aks, hem sportif yol tutuşunu hem de uzun mesafe konforunu uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor.

Standart donanımlar arasında BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Isıtmalı Ön Koltuklar, Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafıza Fonksiyonlu Sürücü Koltuğu, Ayarlanabilir Arka Koltuklar, HIFI/Harman-Kardon Ses Sistemi, Panoramik Cam Tavan, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı bulunuyor.

Ayrıca, lansman sürecinde sunulan Sürüş Asistanı Professional, Park Asistanı Plus, Konfor Erişim Sistemi ve Kablosuz Şarj Sistemi gibi donanımlarla müşterilere daha fazla seçenek sunuluyor.

BMW X1 sDrive20i Teknik Özellikleri

Diğer Yazılar

En Güçlü Audi TT Kendini Gösterdi

Lamborghini Huracan LP 580-2 L.A Auto Show’da

Yeni 2020 Arteon, fastback ve stationwagon kasa tipiyle tanıtıldı

admin