Otomobilkolik
BMW SONDAKIKA TEST SÜRÜŞLERİ YENİLİK

BMW X1 sDrive 18i Test Sürüşü

BMW X1 sDrive 18i Test Sürüşü için direksiyona geçtik. BMW’nin kompakt sınıfta yer alan SAV modeli X1, 3’üncü nesliyle karşımızda. Fonksiyonellik, şık tasarım ve gelişmiş teknolojileri bir arada sunuyor.

Sağlam görünümü ve işlevsel çok yönlülüğü ile yeni BMW X1, günlük sürüşlerde ve uzun yolculuklarda farklı bir deneyim sunuyor.

İç mekanın ilerici tasarımı ve sofistike ambiyansı ve önceki modele kıyasla çok daha geniş standart donanım seçenekleri, derinlemesine yerleştirilmiş premium karakterini ön plana çıkarıyor ve rakiplerinin bir adım ötesine geçiyor.

Yeni BMW X1’in dik ön kısmı, ince LED farları ve, neredeyse kare BMW böbrek ızgarası, yanlara doğru yayılan X şeklindeki çizgileri ve alt hava girişindeki göz alıcı krom şeritleri ile kendini belli ediyor.

Yükseltilmiş bir oturma pozisyonu ve BMW iX’ten gelen premium ambiyans, kompakt SAV’ın içinde farklı bir sürüş deneyimi sunuyor.

Kabinin yeniden tasarımının temel unsurları ince gösterge paneli, BMW Curved Display, entegre kontrol panelli ve vites seçicinin yer aldığı kolçak ile yeni bir kabin deneyimine sahip.

BMW X1 iç mekanı

Yeni BMW X1‘de yer alan BMW kavisli ekran, 10.25 inç gösterge ekranı ve 10.7 inç boyutundaki kontrol ekranından oluşuyor. My Modes sürüş modları ile entegre olarak çalışan sistem, Expressive Mode ve Relax Mode gibi seçeneklerde iç mekânın ambiyansını değiştirerek eşsiz bir ortam yaratıyor.

Yeni BMW X1’in arka bölmesi, oturma konforunda kayda değer bir iyileşme sunan üç tam boy koltuk içeriyor.. 40 : 20 : 40 bölünmüş arka koltuk sırtlıkları katlanabilir veya bagaj kapasitesini genişletmek için farklı bir açıya ayarlanabiliyor.

Arka koltukların öne ve arkaya ayarlanabilmesi daha da fazla çok yönlülük sağlıyor. Bagaj kapasitesi 540 litreden maksimum 1.600 litreye kadar artırılabilir.

Yeni BMW X1 ülkemize iki versiyon olarak geliyor. Bunlardan ilki sDrive18i. Diğeri ise sDrive20i. İki otomobil de xLine ve M Sport donanım seviyelerinde satın alınabilyor.

BMW X1 motor özellikleri

sDrive18i modeli, 1.5 litre hacminde 3 silindirli benzinli motora sahip. 136 HP güç ve 230 Nm tork üreten bu motor, gücünü ön tekerleklere 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile iletiyor. Otomobil 0’dan 100 km/s hıza sadece 9.2 saniyede ulaşıyor.

Kullanışlı olduğu kadar verimliliğiyle de öne çıkan Yeni BMW X1 sDrive18i WLTP normlarına göre karma olarak 6.3 – 7 lt / 100 km’lik yakıt tüketim verisi sunuyor.

BMW’nin alışagelmiş sürüş hissi X1’de önceki nesile göre bir adım öne taşınıyor. Yeni X1’in şasi teknolojisi, bir yandan sportif, çevik yol tutuşu ile diğer yandan uzun mesafe konforu arasında oldukça uyumlu bir karakter ortaya koyuyor.

BMW X1 Güncel Fiyat Listesi için tıklayın

Yeni X1’de ağırlığı azaltırken, rijitliği artıran bir gövde yapısı kullanılmış. Uzun bir dingil mesafesi, önceki modelden daha geniş izler ve öndeki tek eklemli yaylı gergi aksı ile üç bağlantılı arka aksa yer veriliyor.

BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Isıtmalı Ön Koltuklar, Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafıza Fonksiyonlu Sürücü Koltuğu, Ayarlanabilir Arka Koltuklar, HIFI/Harman-Kardon Ses Sistemi, Panoramik Cam Tavan, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı, Yeni BMW X1’in öne çıkan standart donanımları arasında yer alıyor.

Tüm bu standart donanımlara ek olarak lansman sürecinde; Sürüş Asistanı Professional, Park Asistanı Plus, Konfor Erişim Sistemi ve Kablosuz Şarj Sistemi donanımları tüm otomobillerde bulunuyor ve müşterilerine zengin donanım seviyesi sunulmaya devam ediliyor.

Diğer Yazılar

Elektrikli Opel Astra GSe tüm detaylarıyla karşınızda

Ahmet Armağan

Peugeot E-208 tamamen elektrikli, 2024 başında Türkiye’de

Ahmet Armağan

Honda Jazz yenilendi

Ahmet Armağan