BMW Bannerı
Otomobilkolik
Audi YENİLİK

Audi Q2 Modeli Cenevre’de Tanıtıldı

Audi Q ailesinin dördüncü modeli olan kompakt SUV Q2, Cenevre’de tanıtılıyor. Köşeli ve keskin hatlara sahip gövdesi, önden bakıldığında güçlü bir görünüm sunan sekizgen tasarımla ve geniş hava girişleriyle ön plana çıkıyor. Audinin bu otomobile özgü olarak geliştirdiği bu geometrik tasarım diline “Lichte” adı veriliyor. Özellikle C sütunundaki farklı tasarım çizgisi ve arkaya doğru uzanan spoyler sayesinde Audi alışıldık gelenekçi çizgisinin dışında bir görünüm sunuyor.

Boyutlarına baktığımızda ise; 1.51 mt yükseklik, 1.79 mt genişlik, 4.19 mt uzunluk ve 2.60 mt’lik dingil mesafesine sahip. Yükleme kapasitesi ise 405 lt. Koltuklar katlandığında bu bu alan 1050 lt’ye ulaşıyor. Bu değerler temel SUV beklentilerini karşılıyor.

Audi Q2 beş farklı motor seçeneğine sahip olacak. 1.0 üç silindirli TFSI, 1.4 lt ve 2.0 lt’lik TFSI benzinli motor gamını oluştururken, 1.6 lt ve 2.0 lt’lik dizel ünitelere de yer verilecek. Quattro modellerinde çok noktadan bağlı süspansiyonlara yer veriliyorken, önden çekişli versiyonlarda yarı bağımsız süspansiyon kullanılıyor. Progressive direksiyon ise tüm sürümlerinde standart.

Diğer Yazılar

Hyundai, Türkiye’de üretilecek yeni SUV BAYON modelini tanıtıldı

Ahmet Armağan

2016 Chevrolet Camaro Gün Yüzüne Çıktı

Tamamen elektrikli Fiat 500e satışa sunuldu

Ahmet Armağan