Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Audi MOTOR SPORLARI

Audi konsept aracıyla Dakar Rallisi’nde zafer elde etti

Audi, 2024 Dakar Rallisi’nde RS Q e-tron ile elektrikli araç kategorisinde tarihi bir zafer elde etti. Sekiz etap boyunca liderliği sürdüren Carlos Sainz ve Lucas Cruz ikilisi, takımın zaferine önemli katkılarda bulundu. Stéphane Peterhansel ve Edouard Boulanger ikilisi bir etap zaferi elde ederken, Mattias Ekström ve Emil Bergkvist, iki gün boyunca klasman birinciliği kazandı. Audi’nin elektrikli tahrik konsepti, üç yıllık bir mücadele sonucunda Dakar Rallisi’nde başarıyla sonuçlandı.

Audi Motorsport Başkanı Michl, zaferin sıkı çalışmanın bir ürünü olduğunu belirtti ve ekibin olağanüstü performansını övdü. Q Motorsport Takım Müdürü Sven Quandt, elektrikli tahrik sisteminin rekabette öne çıktığını vurgulayarak, üç yıl süren çalışmaların ardından elde ettikleri başarıyı önemsedi. Carlos Sainz, Audi’nin cesur konseptiyle yaşadıkları zaferi özel ve anlamlı olarak değerlendirdi.

Audi takımının diğer üyeleri, yaşadıkları zorluklara rağmen elde ettikleri başarıyı ve takım ruhunu vurguladı. Stéphane Peterhansel, genel sonucun memnuniyet verici olduğunu belirtirken, Edouard Boulanger, takım olarak kazandıkları zaferle duygusal bir dönüş yaşadıklarını ifade etti. Mattias Ekström, Emil Bergkvist ve diğer ekip üyeleri de elde ettikleri başarıya katkıda bulunan isimler olarak öne çıktı.

Audi’nin Dakar Rallisi’nde elektrikli araçla kazandığı zafer, markanın teknolojik liderliğini ve rekabetçiliğini bir kez daha kanıtlıyor.

Diğer Yazılar

Audi, Activesphere konsepti tanıttı

Ahmet Armağan

Audi geleceğe giden yolu aydınlatıyor

Ahmet Armağan

Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı

Ahmet Armağan