BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Audi DEDİKODU

Audi A9 Coupe mi geliyor?

Üst düzey lüks coupe segmenti yeni girişlerle büyümeye devam ediyor. Markanın baş tasarımcısı henüz böyle bir projenin olmadığını belirtse de, Audi’nin de bu segmente katılacağı yönünde söylentiler var.

Baş tasarımcı Marc Lichte, ünlü İngiliz otomobil dergisi Autocar’a yaptığı açıklamada, “İki kapılı bir coupé’nin şeklini çok seviyorum” diyor. Fakat satış hacimlerinin de dört kapılı otomobillere göre çok daha düşük olduğunu ekliyor ve gelecekte bununla ilgili birçok fikrin olduğunu da belirtiyor.

Alman üretici, 2014 yılında Prologue konseptiyle böyle bir otomobilin ön izlenimini vermişti ve böyle büyük bir coupe’nin A8 ve A9 Serilerinin yanına oturabileceği tahmin ediliyordu. A9, üretim aşamasında olsaydı, Lexus LC ve Aston Martin DB11 gibi daha sportif modeller yerine; Mercedes S-Serisi, önümüzdeki yıl çıkacak olan yeni BMW 8 Serisi ve Polestar 1 modelinin rakibi olabilir.

Lichte, A9 Coupe gibi bir otomobile kadar daha farklı önceliklerinin olduğunu söylüyor. Öncelik yeni A6. Ardından Q8 büyük SUV ve yeni A1 ile A3’e ağrılık verdiklerini belirtiyor. Bu modellerden önce yeni bir model girişiminde olmayacaklarını vurguluyor. 

Diğer Yazılar

Audi Q2, daha güçlü bir quattro’ya kavuştu

Ahmet Armağan

Audi RS7 Station Wagon Karosere mi Kavuşuyor?

Audi Q6, Çin’de tanıtıldı

Ahmet Armağan