2.EL TEST Seat

2.EL TEST: Seat Ibiza Bocanegra (2010)

Küçük ve hızlı otomobilleri sürüş izlenimleri bize çok büyük keyif veriyor.

Kullanırken hem çok büyük bir haz alıyor hem de anlatmak daha da heyecan veriyor. İşte bunun en iyi örneklerinden biri olan Ibiza Cupra Bocanegra ile karşınızdayız.

Bocanegra İspanyolca “Kara ağız” anlamına gelen bir söz. Standart Cupra ile Bocanegra arasında sadece bir edition farklı var onun dışında iki otomobil birbiriyle tamamen aynı.

Bocanegra’yı farklı kılan, daha geniş bir ızgara, siyah kapı aynaları, koyu renkli bir açılır tavanı ve yeni tasarlanmış 17 inç alaşım jantları içeriyor.

Bocanegra’nın arka kısmında yan petek ızgaralar, bir tavan spoilerı ve koyu renk arka cam, ayrıca arka bagaj kapağının merkezinde belirgin bir “Bocanegra” yazısı dikkati çekiyor.

İç kısımda, kırmızı dikişli spor koltuklarlar, üç kollu Bocanegra logolu direksiyon simidi, cilalı siyah trimle, alüminyumla kaplanmış pedallarla ve gösterge paneli üzerinde bir Bocanegra logosuyla donatılmış.

VW imzalı 1.4 litrelik efsane TSI motor 180 HP’lik gücüyle Cupra’da görev yapıyor.

7 ileri DSG şanzımanla bütünleştirilmiş motor, inanılmaz keyif verici bir şekilde devirleniyor. Direksiyondaki kollar ile kontrol edilebilen şanzıman, TSI motorun gücüyle vitesleri adeta yarış otomobili kıvamında değiştiriyor.

Cupra Bocanegra’nın yol tutuşu ise beni etkileyen diğer bir faktör diyebilirim. Şaşırtıcı bir yol tutuşuna sahip. Otomobil öylesine keyifli ki yıllardır aradığınız GTI tadını üstüne eklenen yüksek güç paketiyle fazlasıyla size yaşatıyor. 

Diğer Yazılar

TEST: Renault Clio R.S. (2013-2016)

Ahmet Armağan

2. EL TEST: BMW 316i (E90) 2010-2013

Ahmet Armağan

SEAT 70. yılını kutluyor

admin