BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Genel Volkswagen YENİLİK

Yeni Volkswagen Touareg tüm detaylarıyla ortaya çıktı

Yeni Volkswagen Touareg tüm detaylarıyla ortaya çıktı. Volkswagen’in büyük SUV’u Touareg uzun bir bekleyişin ardından nihayet tanıtıldı. 

Çin’in Pekin şehrinde yapılan tanıtımla birlikte yeni modelin markanın yeni tasarım yüzünü yansıtan eski versiyona göre daha köşeli ve premium algı yaratacak bir görünümde olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Volkswagen Touareg markanın en büyük modeli ve teknolojik gelişmeler anlamında adeta bir dönüm noktası.  Volkswagen’in mühendis ve tasarımcılarının neler yapabileceğinin bir göstergesi olarak sunuluyor. 

Yeni VW Touareg, öncüllerinin off-road karakterinden uzaklaşarak daha şık bir stil benimsiyor.

Volkswagen, yeni Touareg’de ilk kez tamamen dijitalleştirilmiş Innovision Cockpit’i sunuyor. Burada dijital enstrümanlar (12 inç ekranlı Digital Cockpit) ve en üst Discover Premium bilgi-eğlence sistemi (15 inç ekranlı), geleneksel butonlara ya da anahtarlara neredeyse hiç ihtiyaç duymayan bir dijital işletim sistemi. Her zaman iletişimde olduğunuz, sezgisel kontrol ve maksimum kişiselleştirme sunan – Innovision Kokpit ile, Touareg bugünün yarının dijital iç mekanı için bir plan sunuyor.

Porsche Cayenne tarafından kullanılan aynı MLB mimarisi üzerine inşa edilmesine rağmen, VW yeni Touareg’in Porsche ile paylaştığı tek dış parçanın ön cam olduğunu iddia ediyor.

VW’nin yeni amiral gemisi SUV şimdi 4878mm uzunluğunda ve bu değer eski modelden 77 mm daha fazla. Genişlik ise 1984mm (+ 44mm) ve yüksekliği de 1702mm (-7mm). Yeni platform ve gövde ile yeni Touareg 106kg daha hafif.

 Motorlara baktığımızda Avrupa’da, Volkswagen başlangıçta 170 kW / 231 HP ve 210 kW / 286 HP çıkışlı yeni için iki adet V6 dizel motor sunacak. Farklı pazarda için de V6 benzinli motor (250 kW / 340 PS) ve bir V8 turbo dizel (310 kW / 421 HP) de eklenecek. Ayrıca bir hibrit planı da var. (270 kW / 367 PS sistem gücü)Ve bu model de hazırlanıyor. 

 

Diğer Yazılar

B ve C segmentinde iki yeni Opel SUV gelecek

Ahmet Armağan

Audi RS 6, S6 Plus ve RS 7. İşte Audi’nin sportif yolculuğu

Ahmet Armağan

Yeni Pratik ve Rafine Mini Cooper Cabrio