Genel Opel

Yeni nesil Opel Corsa elektriklendi

Son dönemin trendi olan elektrikli furyasına yeni Opel Corsa’da meraba diyor. Önümüzdeki dönemlerde dizel ve benzinli versiyonları da üretilecek otomobil, dünya prömiyerini Corsa-e ile yapıyor 

Opel’in B segmentindeki başarılı modeli Corsa, 1982 yılından beri üretiliyor ve bugün de uzun bir bekleyişin ardından 6. nesliyle karşımıza çıkıyor. Üretildiği günden bu yana 13.6 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşan model, şimdi emisyonsuz sürüş imkanı sunuyor.  

Opel 120 yıldır otomobil üretiyor ve teknolojiyi her zaman geniş bir otomobil alıcı kitlesine ulaştırıyor. Yeni Corsa-e ile de en gelişmiş elektrikli mobiliteyi sunuyor. Yeni Opel Corsa ilk kez tamamen elektrikli bir versiyon olan Corsa-e ile tanıtılıyor. Corsa-e’de, 136 HP güç üreten 260 Nm’lik torka sahip bir elektrik motoru görev yapacak.  

330 km menzile sahip olan beş koltuklu Corsa-e, günlük kullanım son derece uygun bir otomobil. 50 kWh batarya, kapasitesinin yüzde 80’ine 30 dakikada hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. 

Corsa-e tüm şarj seçenekleri için uygun bir model. Kablo, duvar kutusu veya yüksek hızlı şarj yoluyla otomobili farklı şekillerde şarj edebiliyorsunuz. Ayrıca pili sekiz yıl garanti kapsamında. Şarj durumu “myOpel” uygulamasıyla izleniyor. Böylece şarj süreleri ve maliyetler her zaman optimize edilebiliyor. Corsa-e, üç farklı sürüş modu (Normal, Eko ve Spor) ile donatılmış.  

Corsa-e’nin itme sistemi, emisyonsuz sürüşü maksimum “sürüş keyfi” faktörü ile birleştiriyor. Sıfırdan 50 km / s hıza 2.8 sn, sıfırdan 100 km / s’e ise sadece 8.1 saniye’de ulaşıyor. 

2019 Opel Corsa-e

Corsa-e ayrıca sportif tasarımı sayesinde dinamik görünüyor, önceki nesillerin kompakt dış boyutları korunuyor. 4.06 metre uzunluğa sahip Corsa, çevik, pratik ve iyi düzenlenmiş beş koltuklu olmaya devam ediyor. Tavan çizgisi, selefinden 48 mm daha düşük olan coupe tarzındaki formu sayesinde Sürücü 28mm daha alçakta oturuyor. 

Diğer Yazılar

Opel ile anlaşmalı e-Ralli Kupası için yeni takvim açıklandı

Ahmet Armağan

Renault Kadjar yenilendi ve 1.3 lt motora kavuştu

Ahmet Armağan

Opel Insignia’dan yepyeni bir donanım paketi: Exclusive

Ahmet Armağan