BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Mercedes YENİLİK

Yeni Mercedes CLS göz kamaştıracak

Yeni Mercedes CLS, Mercedes-Benz’in yeni tasarım dili ilk modeli olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım diline baktığımızda çizgileri azaltıldığı göze çarpıyor. Diğer özellikler arasında geniş, düşük farlar ve iki parçalı kuyruk şeklinde stop lambaları bulunuyor. CLS, dizel ve benzinli olarak yepyeni motorlara da sahip olacak. CLS’nin üçüncü kuşağının karakteri, önceki modellerinde olduğu gibi üstün sportifliği yansıtacak. Benzersiz teknolojisiyle yüksek konforu heyecanla birlikte sunan son derece duygusal bir araç. Dört kapılı bu coupé formundaki sedan, Mart 2018’de piyasaya sürülecek.

Yeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLSYeni Mercedes-Benz CLS

Mercedes-Benz, CLS ile birlikte, 2003 yılında bir coupé’nin şıklığını ve dinamizmini bir salonun konforu ve işlevselliği ile birleştiren yeni bir araç segmenti yarattı. CLS’nin üçüncü jenerasyonu olan Mercedes-Benz, trend belirleyicinin karizmasını ve benzersiz karakterini şimdiye dek hiç olmadığı kadar farklı bir görünümle gözler önüne seriyor. Geniş yelpazesi, yan pencere çizgisi ve sarkan Greenhouse ile yeni saf CLS Geni olarak nitelendiriliyor. Çok sayıda tasarım ayrıntısı ile mevcut Mercedes-Benz Coupé ailesine katılıyor. Cw değeri 0.26 ve bu da olağanüstü bir aerodinamiği işaret ediyor.

CLS’nin motor yelpazesi tamamen yeni.

  • CLS 350 d 4MATIC (210 kW / 286 hp, 600 Nm, kombine yakıt tüketimi 5,6 l / 100 km, kombine CO2 emisyonları 148 g / km)
  • CLS 400 d 4MATIC (250 kW / 340 hp, 700 Nm, kombine yakıt tüketimi 5,6 l / 100 km, kombine CO2 emisyonları 148 g / km)
  • CLS 450 4MATIC (270 kW + 16 kW / 367 + 22 PS PS; Ortalama tüketim 7.5 l / 100 km, CO2 emisyonlarının 178 g / km).

Sportif CLS’nin de rahat bir yanı var. AIR BODY CONTROL şasi, yanı sıra Mercedes-Benz için akıllı telefonlar en son nesil bilgi-eğlence bağlantı ve kablosuz şarj özelliği de bulunuyor. Orta konsoldaki dokunmatik yüzey çok sayıda konfor fonksiyonunu ve ayar seçeneklerini kullanırken akustik geri bildirimler sağlıyor.

CLS standart ekipman listesi oldukça geniş. Işıklı havalandırma çıkışları, LED Şerit Hız sınırı yardımcısı, Assist, yüksek performanslı farlar, 18 inç alaşım jantlar, 12.3 inçlik medya ekran, ortam aydınlatması, dahili servisler ve iletişim modülüyle kolay bir şekilde yüksek hızlı internetinizi aracınızda kullanabiliyorsunuz.

Diğer Yazılar

50 yıla damgasını vurmuş 50 otomobil

Nissan, e-POWER Qashqai ve yeni X-Trail’i satışa sundu

Ahmet Armağan

2022 Volkswagen Golf R satışa sunuldu

Ahmet Armağan