Otomobilkolik
Volkswagen YENİLİK

Yeni Jetta Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı

Yeni Jetta markanın MQB altyapısıyla birlikte ilk kez üretiliyor. 
Ortaya çıktığı ile günden bu yana yaklaşık 17.5 milyon üretilen Jetta, en başarılı Volkswagen otomobillerinden biri. En çok satan otomobilin yedinci kuşağı şimdi yeni bir başlangıç olarak karşımıza çıkıyor. Dinamik oranlar, daha ilerici bir tasarım, gelişmiş iç mekan, verimlilik ve daha fazla birbirine bağlı yardım sistemleriyle yeni Jetta C segmenti sedanlar içinde devrim niteliğinde. 

Dünyada yeni Jetta’nın prömiyeri olan uzun süredir devam eden bir geleneğe sahip olarak yeni ABD’de yapılıyor. ABD’de tanıtımı yapılan versiyon Amerikan versiyonu ve henüz Avrupa versiyonuyla ilgili bir plan yok. Jetta’nın kardeş modeli Çin’de Sagitar adı altında sunulacak.
Birçok versiyonunda yeni nesil Jetta, standart özellik kapsamında destek sistemleri içeriyor. Ön Yardımcı (ortam izleme sistemi) ve Kör Nokta Monitör (şerit değiştirme sistemi) bunlardan bazıları. Ek olarak, Volkswagen Aktif Bilgi Ekranı’da yeni: daha gelişmiş bilgi-eğlence sistemi üst donanım seviyelerinde oldukça büyük bir ölçüde yer alıyor. 

Otomobil 0.27’lik Cd oranıyla aerodinamik anlamda da oldukça iddialı. Aracın tasarımı her zamankinden daha baskın. Coupé benzeri şekillendirmesiyle vücut, sportif ruhu daha fazla anımsatıyor. 
Arteon gibi geleneksel bir sedandan çok turismo. Artan aerodinamizmin Jetta’nın yakıt ekonomisi üzerinde pozitif bir etkisi var. Güçlü tork değerlerinin yanı sıra, verimli bir benzinli motora sahip.
110 kW / 150 PS üreten 1,4 TSI motorun torku 250 Nm. Standart 6 ileri manuel şanzımana alternatif olarak, 8 vitesli otomatik şanzımanla seçeceği de sunuluyor. 

Diğer Yazılar

2018 Honda Civic dizel otomatik satışa sunuldu. Fiyatları açıklandı…

Ahmet Armağan

Ulu Motor, Leapmotor’un Türkiye Distribütörü oldu

Ahmet Armağan

En Özel İkonik Model Fiat 500 : Vintage’57