BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Yeni Honda Jazz Ön Orta Hava Yastığı ile Fark Yaratıyor | Otomobilkolik
Honda OTOMOBİL

Yeni Honda Jazz Ön Orta Hava Yastığı ile Sınıfında Fark Yaratıyor

Yeni Honda Jazz, eklenen ön orta hava yastığı güvenlik donanımı ile sınıfında fark yaratıyor. E:Hev logosu taşıyan yeni hibrit Jazz, ön orta hava yastığı teknolojisini standart olarak sunuyor.

Sürücü koltuğunun sırtlığına monte edilen yeni ön orta hava yastığı sürücü ile yolcu arasındaki boşluğa doğru açılarak yolcu güvenliğini üst düzeye çıkarıyor. Bu yeni hava yastığı, yeni Honda Jazz modelinin 10 hava yastığından biri. Yandan çarpışma anında sürücü ile yolcu arasındaki doğrudan teması önleyerek yolcuların baş ve göğüs bölgesindeki yaralanma olasılığını azaltıyor.

Honda’nın şirket içi test sonuçlarına göre söz konusu yeni teknoloji sayesinde kafa yaralanmaları çarpışma tarafındaki yolcuda yüzde 85 ve diğer yolcuda yüzde 98 azaltabiliyor. Hava yastığı sistemi, Honda’nın ACE™ gövde yapısı teknolojisi ve Honda SENSING sürüş destek sistemi dahil pasif ve aktif güvenlik sistemleri sunuyor. Yeni Honda Jazz, sınıfının en güvenli araçlarından biri olarak öne çıkıyor.

Yeni Ön Orta Hava Yastığı Sistemi

Honda’nın küçük sınıftaki başarılı modeli Jazz’da yer alan yeni ön orta hava yastığı, sürücü ile yolcu arasındaki boşluğa doğru açılarak yolcu güvenliğini üst düzeye taşıyor.  

Yeni hava yastığı, yeni Honda Jazz modelindeki sürücü koltuğunun sırtlığına monte edildi. Bu, yandan çarpışma anında sürücü ile yolcu arasındaki doğrudan teması önlüyor. Aynı zamanda çarpma etkisinin azalmasını sağlıyor. 

Yeni Honda Jazz modeline eklenen güvenlik donanımında, hava yastığının açılma sırasında maksimum koruma sağlıyor. Doğru açılması için hava yastığını bir yay şeklinde sürücünün çevresine yönlendiren üç bağlantı ipi yer alıyor. Yeni ön orta hava yastığı, çarpışma anında iki tarafın özelliğiyle uyum içinde çalışıyor. Hem sürücü hem de yolcu için emniyet kemeri ön gerdiricileri, sürücü veya ön yolcunun yanal hareketini azaltıyor. Söz konusu azaltma hareketi yüksekliği arttırılan orta kol dayama ile destekleniyor. Honda’nın şirketi içi test sonuçlarına göre söz konusu yeni teknoloji sayesinde kafa yaralanmaları çarpışma tarafındaki yolcuda yüzde 85 ve diğer yolcuda yüzde 98 azaltabiliyor.

Diğer Yazılar

Rent2Buy İle Önce Kiralayın Sonra Satın Alın

Renault’da Ağustos ayında hurdaya ek indirim ve Kangoo’da sıfır faiz

Ahmet Armağan

Tofaş, Garanti Sürelerini Haziran Sonuna Kadar Uzattı

admin