BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW DEDİKODU

Yeni BMW X5 2019 yılında geliyor

Yeni BMW X5 2019 yılında geliyor. Yeni BMW X5’in geliş tarihi 2019 olarak belirlendi. Yeni SUV temelde yine potansiyel performans odaklı kimliğiyle karşımıza çıkacak.

Yeni X5’in çıkan casus fotoğraflarından tasarım detaylarını ayırt etmek çok kolay değil. Fakat belli bazı değişiklikler göze çarpıyor.

Tabii ilk başta markanın son dönemde diğer modellerinde de yer verdiği geniş ve büyük böbrek dikkati çeken en önemli yenilik. 

Aracı henüz kamuflajsız olarak görmüş olmasak da, yeni ızgaranın büyüyen boyutları önden bakıldığında yeni SUV’un biraz garip görünmesine neden oluyor.

Önde yer alan bir başka yenilik ise LED DRL farlar oluyor. Ayrıca mevcut modelden daha büyük ve daha kalın stop lambaları yeni nesil BMW X5’te sunulan kare egzoz uçlarıyla birlikte karşımıza çıkacak. Yeni nesil BMW X5’de BMW 5 Serisi ve 7 Serisi gibi CLAR mimarisi üzerine inşa edilecek. Yeni BMW X5, mevcut modelden daha uzun ve iz açıklığı da daha fazla olacak.

Modelin en güçlü kanadını oluşturan X5 M ise, 250-300 kg daha zayıflamış olarak üretilecek. Ayrıca birçok farklı motor alternatifi de yeni BMW X5’in motor seçenekleri arasında yer alacak. Bu seçeneklere baktığımızda; BMW 5 ve 7 Serilerinde kullanılan dört, altı ve sekiz silindirli benzinli ve dizel motorların olması muhtemel.

BMW’nin elektrifikasyona olan ilgisi göz önüne alındığında, bir plug-in hibrit modelinin geliştirilmesi de olası. Kimseyi şaşırtmayacak olan haber de, X5 M modelinde 600 HP’ye varan çift turbo V8 motorun görev yapacağı…

2019 BMW X5 için global bir prömiyer 2018’in ortalarında yapılabilir. Esas gösterim ise Eylül ayında Paris Motor Show’da bekleniyor.

Diğer Yazılar

Yeni Audi TT RS Nurburgring’de Yakalandı

Yeni Renault Fluence Nasıl Olacak?

BMW X4 tüm detaylarıyla yenilenerek karşımıza çıkıyor

Ahmet Armağan