BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL Volvo

Volvo XC40, Euro NCAP’ten kaç yıldız aldı?

Volvo XC40, Euro NCAP’ten kaç yıldız aldı? Volvo Cars’ın XC40, 2018 Euro NCAP testlerinde beş yıldız ve en iyi dereceyi alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Böylelikle XC40, 60 ve 90 serisindeki ‘kuzeni’ sayılan diğer modellerle birlikte yollar üzerindeki en güvenli otomobillerden biri olduğunu tescilledi.

Yolda bisikletliyi algılayan otonom acil durum frenleme ve şerit takip sistemleri gibi yeni ve daha zorlayıcı güvenlik teknolojisi kıstasları getirilen 2018 Euro NCAP testi, şimdiye kadar hazırlanan en zor testler arasında yer alıyor. Yeni XC40 ayrıca, yeniden düzenlenen değerlendirme şartları altında en yüksek güvenlik puanını alarak test edilen diğer tüm otomobiller arasından sıyrıldı.

 

“Yeni XC40, piyasadaki en güvenli otomobillerden biri.” diyen Volvo Cars Güvenlik Merkezi Başkanı Malin Ekholm, konuşmasına şöyle devam ediyor: “Küçük SUV segmentindeki herhangi bir modelde bulunan güvenlik teknolojilerinin en kapsamlısı bu yeni modelde standart olarak bulunuyor. Bu özellikleri sayesinde, sürücülerin olası bir çarpışmayı algılamasına ve engellemesine, kendi şeritlerinde güvenle kalmalarına ve istemeden yoldan çıkmalarının etkisini en aza indirmelerine olanak sağlıyor.”

Test edilmiş ve bugün piyasada bulunan tüm Volvo otomobilleri, kendi kategorilerinde Euro NCAP değerlendirmesinde beş yıldız alma başarısını gösterdi. Volvo’nun XC60 modeli geçen sene, Euro NCAP 2017 Best in Class güvenlik ödüllerinde 2017 yılının en iyi güvenlik performansı gösteren otomobili ve en iyi büyük off-road otomobili seçilmişti. XC90 aynı başarıyı 2015 yılında sergilemişti.

Geçtiğimiz mart ayında Avrupa’da 2018 yılının otomobili seçilen XC40, bu ödülü kazanan ilk Volvo modeli olurken, o tarihten beri Volvo’nun en çok satan otomobillerinden biri oldu. Mayıs ayında şirket, bu modele karşı artan talebi karşılamak için Avrupa ve Çin’deki üretim tesislerinde üretim hacmini artıracağını duyurdu.

volvo xc40 fiyatı, volvo xc40 türkiye fiyatı volvo xc40 2018 fiyat volvo xc40 fiyatları volvo xc40 motor seçenekleri volvo xc40 özellikleri volvo xc40 teknik özellikleri volvo xc40 sahibinden, volvo xc40 euroncap, xc40 çarpışma testi

Diğer Yazılar

Renault yeni Morphoz ile Cenevre’de boy gösterecek

admin

Lenovo Türkiye, WhatsApp Danışma Hattı’nı Hizmete Sundu

admin

Nissan GT Academy Finalistleri Açıklandı