BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Fiat OTOMOBİL SEKTÖREL

Tofaş son 15 yılda 1.6 milyar Euro Ar-Ge harcaması yaptı

Tofaş’ın Ar-Ge Merkezi, kuruluşunun ardından çeyrek asrı geride bıraktı. Tofaş Ar-Ge’nin bugün Türkiye’nin öncü Ar-Ge merkezleri arasında yer aldığını vurgulayan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Türkiye otomotiv sanayisinin gelişimine ve ihracat hamlesine katkı sağlayan çok sayıda modelimizde Tofaş Ar-Ge merkezimizin imzası bulunuyor. Sürdürülebilir rekabetçiliğin itici güçlerinin başında Ar-Ge ve yenileşimin yer aldığına inanıyoruz. Son 15 yılda Ar-Ge harcamalarımız 1,6 milyar Euro oldu. Nice başarılı çalışmayı hayata geçirmeye ve ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Çalışmalarına 25 yıl önce başlayan Tofaş Ar‑Ge Merkezi, bilgi birikimi, yetkinlikleri, bünyesindeki laboratuvarların yüksek teknolojisi ve çeşitliliğiyle bugün Türkiye’nin önde gelen Ar-Ge merkezleri arasında yer alıyor. Tofaş Ar-Ge aynı zamanda Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde hizmet veren İtalya dışındaki tek Ar‑Ge merkezi olmasıyla da öne çıkıyor.

Ülkemiz otomotiv sanayisinin gelişimine önemli katkı sağlayan Tofaş Ar-Ge, stratejik hedefleri doğrultusunda ürün geliştirme ve üretim teknolojileri alanında yetkinlik kazanımını, araştırma projeleriyle de destekliyor. Tofaş Ar-Ge, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği destekli olarak yürütülen pek çok araştırma projesinde, FCA Araştırma Merkezi ve yabancı tasarım merkezlerinin yanı sıra, çeşitli üniversitelerle de işbirliği geliştiriyor.

Ürün mühendisliği kapsamında bir aracı tümüyle tasarlamak için gerekli yetkinliklere sahip olan merkez, Tofaş’ın dünya pazarlarına sunduğu ürünlerin geliştirme süreçlerinde önemli bir rol üstleniyor.

Diğer Yazılar

Mitsubishi Motors Avrupa Satışlarını Büyüttü

Doğuş Yelken sporcuları yeni bir Türkiye Rekoru’nu hedefliyor

Ahmet Armağan

En uygun fiyatlı dört çeker : Fiat Panda Cross 4×4 Türkiye’de

admin