Fiat SEKTÖREL

Tofaş, 2020’ye başarılı bir finansal tablo ile veda etti

Tofaş, geçtiğimiz yıl 250 bin 630 adetlik üretim ve 118 bin adetlik ihracat gerçekleştirdi. Tofaş’ın gelirleri 23 milyar 557 milyon TL olarak gerçekleşirken, şirketin net karı ise 1 milyar 784 milyon TL olarak gerçekleşti.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu “Zorlu geçen 2020 yılında değişime hızlı adapte olduk. Pandemi döneminde, dayanıklılık testinden geçtik. Çalışanlarımızın, paydaşlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını ön planda tutarak işimizin devamlılığını sağladık. Yeni ürün yatırımlarımıza ara vermedik. Çevik ve etkin yönetimimizle yılı başarılı şekilde tamamladık.” dedi.

Eroldu “Gerçekleştirmiş olduğumuz 250 bin 630 adetlik üretim ile önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer almayı sürdürdük. İç Pazar satışlarımızda yüzde 93’lük yerli üretim payımızı koruduk.  Temsil ettiğimiz Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep®, Ferrari ve Maserati markalarımızla 2020 yılında 141 bin 976 adet satış gerçekleştirerek, pazar payımızı yüzde 18,4’e yükselttik. Fiat markamız, 2020 yılında da Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının liderliğini sürdürdü. Satışa sunulduğundan bu yana beş yıldır liderliğini koruyan Fiat Egea da Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili unvanını korudu.” açıklamasında bulundu.

Diğer Yazılar

Sigara içen sürücüyü yapay zekayla tespit edecek

admin

En çok Toyota İstanbul ALJ Plaza’da satıldı

admin

Otomotiv Satış Sonrasında Yeni Marka AutoGrouppe

Ahmet Armağan