Fiat SONDAKIKA YENİLİK

Tamamen elektrikli Fiat 500e satışa sunuldu

FIAT’ın yeni ve tamamen elektrikli modeli 500e, zengin donanıma sahip “La Prima by Bocelli” versiyonu ile ülkemizde satışa sunuldu. 

Segmentinde, 2’nci Seviye Otonom Sürüş Destek Sistemine sahip ilk şehir otomobili olan 500e, WLTP standartlarına göre 320km menzile sahip. 

Hatchback, 3+1 ve Cabrio olmak üzere 3 farklı gövde tipi ile showroomlardaki yerini alan FIAT 500e, Buz Beyazı, Sonsuz Siyah, Rose Gold, Mineral Gri, Okyanus Yeşili ve Gök Mavi renklerinde tercih edilebiliyor.

FIAT 500e, boyutlarıyla da fark yaratıyor. Hibrit motorlu FIAT 500’den 6 cm daha uzun, 6 cm daha geniş ve 3 cm daha yüksek olan 500e’nin iç mekanındaki şık tasarım ise 1957’de satışa sunulan ilk nesline gönderme yapıyor. Aracın ince ve geniş tutulan yatay ön konsolu, genişlik algısını arttırırken normalde vites kolunun bulunduğu orta konsolda ise modüler saklama alanları yer alıyor. Vites kolunun yerini piyano tuş takımları alıyor. Premium dokulu ön konsol, kabin içerisindeki konforu en üst seviyede yansıtırken, çift renkli ve yumuşak dokulu deri direksiyon, şürüş keyfini maksimize ediyor.

Yüksek menzil, çoklu şarj seçenekleri 

FIAT 500e, 42 kWh kapasiteli lityum iyon bataryalarıyla, WLTP normuna göre ortalama 320 km’ye kadar menzil, sarj süresini minimuma indirmek üzere 85 kW hızlı şarj özelliği sunuyor. Şehir otomobili segmenti kullanıcılarırın günlük işe gidip gelmeleri için gerekli olan ortalama 50 km’lik menzil ise 5 dk’lık hızlı şarj ile dolabiliyor. Yine hızlı şarj özelliğiyle araç 35 dakikada yüzde 80 oranında şarj edilebiliyor. Ayrıca lansmana özel, Mod 3 (Wallbox tipi) kabloya ilave olarak ev tipi prizlere uyumlu Mod 2 şarj kablosunu da sunan yeni Fiat 500e’de 7,4 ve 22 kW’lık Wallbox çözümleri aksesuar ürün gamında satışa sunuluyor. Yeni 500e’nin elektrik motoru 0 km/s’den 100 km/s’ye 9,0 saniyede çıkarken 0 km/s’den 50 km/s’ye 3,1 saniyede ulaşıyor.

Diğer Yazılar

Lamborghini Sian sıradışı bir Roadster

admin

BMW 220i Active Tourer Test Sürüşü

Ahmet Armağan

Yeni Porsche Panamera Artık Daha Sporcu