BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
TEKNOLOJİ

Sony’den hafif ve kompakt cep vlog kamerası ZV-1

Sony, hafif, kompakt ve “hepsi bir arada” çözüm sunan cep vlog kamerası ZV-1’i kamuoyuna tanıttı. Baştan sona içerik üreticileri ve video bloggerlar için tasarlanan ZV-1, kolay kullanım özellikleri ve üstün görüntüleme teknolojisi sayesinde, beceri seviyesi ne olursa olsun tüm içerik üreticileri için ideal. 

Sony Avrupa Dijital Görüntüleme ve Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, ZV-1’e ilişkin açıklamasında, “Sony’nin yeni ZV-1’i, özel olarak günümüz video içerik üreticilerinin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak üzere üretildi.

Bu fotoğraf makinesi, etkileşim içerisinde olduğumuz kitle içerisinde hibrit ürünlerle yetinmek istemeyenlerden aldığımız doğrudan geri bildirimlerin sonucunda ortaya çıktı; dolayısıyla bu yeni modeli içerik üretimini ilk sıraya koyanlar için tasarladık.

ZV-1, yenilikçi tasarımıyla öne çıkıyor ve üreticilere, daha önce yapamadıkları şekilde içerik üretme olanağı veren pek çok yeni teknoloji, ayar ve moda erişim imkânı sunuyor. ZV-1’in amacı, görüntünün öznesini hangi ortamda olursa olsun öne çıkarmayı sağlamak. Tüm özellikler, her türlü içerik üreticisinin günlük video blog aktiviteleri için optimize edildi.” 

Sony ZV-1 fiyat ne kadar?

ZV-1 Video Blog Fotoğraf Makinesi, Haziran 2020’den itibaren Avrupa’da piyasaya sunulacak.

ZV-1 ile ilgili tüm ayrıntılar için: https://www.sony.com.tr/electronics/cyber-shot-kompakt-fotograf-makineleri/zv-1

ZV-1, DRAM çipli 1.0-tipi Exmor RS CMOS görüntü sensörü ve hoş bir arka plan bokeh’i (bulanıklık) yaratarak öznenin arka plandan bağımsız öne çıkmasını sağlayan 24-70mm[i]F1.8-2.8 ZEISS Vario-Sonnar T* geniş diyafram açıklığına sahip lens ile donatıldı.

Sony’nin çığır açan otomatik netleme sistemi sayesinde fotoğraf makinesi, görüntünün öznesine kilitlenip yüksek doğruluk ve hızla özneyi takip ediyor. ZV-1, üstün görüntü kalitesi için yüksek çözünürlük sağlamanın yanında gürültüyü de azaltan LSI sensörüyle yeni nesil BIONZ X™ görüntü işlemcisine sahip.

Aynı zamanda, bu olağanüstü görüntüleme teknolojisini yüksek kaliteli, kapsamlı ses seçenekleriyle bir araya getiriyor. ZV-1, Sony’nin yana açılan değişken açılı LCD dokunmatik ekrana sahip ilk kompakt fotoğraf makinesi; bu sayede, harici ses aksesuarları bağlıyken özçekim modunda çekim yapmayı kolaylaştırıyor. Tüm video ihtiyaçlarını karşılamak üzere ZV-1, 4K video kaydı[ii]ve yerleşik görüntü sabitleyici de dahil çeşitli gelişmiş video özellikleri içeriyor.

Diğer Yazılar

Hyundai tek tekerlekli tahrik sistemini tanıttı

Ahmet Armağan

Porsche’den yepyeni bir teknolojiyi otomobillerine taşıyor : Blockchain

Ahmet Armağan

Elektrikli minibüsler geliyor

Ahmet Armağan