Skoda

SKODA elektrikli araçlarda yüksek güvenlik sunacak

Elektrikli otomobiller tüm dünyada kademeli olarak daha fazla tercih edilmeye başlanırken SKODA, tüm modellerinde olduğu gibi elektrikli araçlarında da üst düzey güvenlik sunma geleneğini sürdürüyor. ŠKODA’nın Avrupa pazarında sunmaya başladığı ve her geçen gün daha fazla müşteri tarafından tercih edilen ŠKODA iV elektrikli araçları, maksimum güvenlik için her koşulda yasal gerekliliklerin ötesine geçen kapsamlı testlerden geçiriliyor.

Elektrikli araçlarda içten yanmalı motora sahip araçlardan farklı olarak yüksek voltajlı bataryalar da bulunduğu için ŠKODA’nın iV elektrikli araçları en başından itibaren üst düzey güvenlik sağlayacak şekilde geliştirildi.

Bu sayede ŠKODA’nın bataryalı elektrikli araçları, bir kaza anında benzinli ve dizel motorlu ŠKODA’lar gibi güvenli hale getirildi. ŠKODA’nın elektrikli SUV modeli ENYAQ iV üst düzey güvenlik kapasitesini Euro NCAP 5 yıldız alarak da kanıtladı. Elektrikli SUV modeli, yetişkin yaya ve çocuk yolcu korumasında Avrupa’nın referans çarpışma testlerinde şimdiye kadarki en yüksek sonuna imza atmayı başardı. ENYAQ iV’nin iyi bir şekilde korunan yüksek voltajlı bataryası ise kaza sırasında riski hiç artırmayacak şekilde konumlandırıldı. Ayrıca kaza araştırma ve yangın güvenliği uzmanları tarafından da ENYAQ iV’nin konvansiyonel motorlu araçlar kadar yüksek güvenliğe sahip olduğu onaylandı.

Diğer Yazılar

Skoda Kamiq Çin pazarı için geliyor

Ahmet Armağan

Skoda Fabia Funstar Konsept Tasarımı

SKODA, otomotiv sektöründe “Yılın Yükselen Markası“ seçildi

Ahmet Armağan