BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Skoda SONDAKIKA YENİLİK

Skoda 2024 yılına Octavia atağı ile devam ediyor

2024 yılında, Skoda model atağı Octavia ile devam ediyor. Yeni Kamiq ve Scala’nın tanıtımının ardından, Octavia’nın güncellenmiş versiyonu da sunuluyor. Octavia Sedan ve Combi modelleri, Temmuz ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Yenilenen tasarımı, güncellenmiş bilgi-eğlence sistemleri, yeni güvenlik özellikleri ve daha sürdürülebilir materyallerin kullanımı ile dikkat çeken Octavia, zaten iddialı olan tarzını daha da ileriye taşıyor. Modern nesliyle birlikte 1996’dan bu yana 7 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan Octavia, dördüncü nesliyle müşterilere daha fazla konfor, teknoloji, güvenlik, performans ve çevreci yaklaşım sunuyor.

Yenilenen Octavia Sedan ve Combi modelleri, her detayıyla daha rafine hale getirildi. Yenilikler arasında yeni ön ve arka tampon tasarımları, yeni Škoda ön ızgarası, ikinci nesil LED Matrix farlar, yeni tasarıma sahip LED arka farlar ve güncellenmiş jant tasarımları yer alıyor. Aracı her açıdan daha da rafine hale getiren Škoda, aracın estetiğini daha da karşı konulmaz hale getirmek için ön far grubunun iç kısmında benzersiz bir kristal element olan Crystallinium’a yer verdi.

Octavia’nın zarif tasarımı kabinde de devam ediyor. Škoda, koltuklar, ön konsol ve kapı panellerinde daha fazla sürdürülebilir materyale yer verdi. Ayrıca, opsiyonel 13 inç’lik yeni multimedya ekranıyla iç yaşam alanı deneyimini daha da ileriye taşıyor. Dijital gösterge paneli olarak 10 inç Sanal Kokpit ile tüm veriler kolayca ve hızlı bir şekilde takip edilebiliyor. Yapay zeka tabanlı ChatGPT chatbot özelliği de, Octavia’da Laura sesli asistana entegre edilerek sesli komut özelliği farklı bir boyuta taşınıyor.

Octavia, dört benzinli ve iki dizel olmak üzere çeşitli dört silindirli motor seçenekleriyle sunuluyor. Mild hibrit teknolojisiyle donatılan motorlar, daha fazla verimlilik sağlıyor. Güvenlik açısından da önemli yenilikler bulunuyor. Yenilenen Octavia, Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız almıştır.

Efsanevi Octavia RS versiyonu, daha güçlü ve iddialı bir şekilde sunuluyor. 265 HP’lik daha güçlü 2.0 litre TSI motorla donatılan Škoda Octavia RS, aynı zamanda daha fazla performans ve verimlilik sunuyor. Standart olarak siyah spor egzozlarla gelir ve güçlü sesiyle sürücüye keyifli bir sürüş deneyimi yaşatır.

Diğer Yazılar

Yeni Passat ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Ahmet Armağan

Hyundai Dünyanın saygın tasarım kuruluşlarından biri olan Good Design’dan beş farklı ödül aldı

Ahmet Armağan

BYD Dolphin Autobest 2024 ödülü aldı

Ahmet Armağan