Renault Kwid, Hindistan'da 4 Bin 700 Dolara Satılacak | Otomobilkolik
OTOMOBİL Renault YENİLİK

Renault Kwid, Hindistan’da 4 Bin 700 Dolara Satılacak

renosdf34-kwid-005
Renault Kwid 2014’te tanıtılan ilginç ve eksantrik görünümlü konseptinin ardından, fazlasıyla modern ve kendi segmentinde eşi görülmemiş özelliklerle ortaya çıkıyor.

Renault-Nissan ittifakının yeni ürünü olan CMF-A platformu tıpkı VW MQB gibi çok yönlü olarak tasarlandı ve gelecek modellerdeki maliyeti ciddi ölçüde düşürecek. Yeni Kwid’de bu platform üzerine geliştirilmiş bir model. A segmenti bir hatchback olarak karşımıza çıkan Kwid, küçük crossover esintileri de taşıyor. 3.68 mt uzunluğa ve 1.58 mt genişliğinde olan otomobil, şehir içi kullanım için son derece ideal.

Gövde kenarlarında plastik  kaplama, yerden olan 180 mm’lik yüksekliği, cesur ve agresif ön tampon onun bu kimliğini perçinliyor. İç mekanda dijital gösterge paneli ve 7 inç’lik bir ekranı bulunuyor. 0.8 lt’lik benzinli bir üniteye sahip olacak olan Kwid’in bu üniteyle ilgili detayları henüz belli değil. Sadece son derece iyi bir tüketimi sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca yeni bir beş ileri şanzıman da yine bu otomobilde yer alıyor. Öncelikle Hindistan’da satılmaya başlanacak olan Kwid; Rusya, Brezilya ve Çin gibi pazarlarda bu alanda kendine yer bulabilir.

 

Diğer Yazılar

SEAT’ın test merkezindeki yankısız odada ne yapılıyor?

admin

Renault Sport Formula 1 Takımı R.S.17’yi tanıttı

Mercedes X-Serisi: 258 beygirlik gücüyle V6 motorlu versiyon kendini gösterdi

Ahmet Armağan