MINI Clubman Türkiye'de Satışa Sunuldu | Otomobilkolik
MINI SEKTÖREL

MINI Clubman Türkiye’de Satışa Sunuldu

MINI markasının premium kompakt sınıftaki temsilcisi Clubman’in yeni nesil versiyonu, Şubat ayı itibariyle Borusan Oto showroomlarında yerini aldı. Ülkemizde sadece 1.5 litrelik 136 HP güç üreten benzinli motor ve 6 ileri Steptronic otomatik şanzıman kombinasyonuyla satışa sunulan yeni nesil MINI Clubman, 38 bin 302 Euro’luk anahtar teslim fiyatıyla da dikkat çekiyor.

MINI Cooper S Clubman’i ilk kez İsveç’te kullandık – Sürüş izlenimine buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni nesil Clubman, Premium kompakt segmentte yenilikçi bir otomobil konsepti olarak eğlenceli sürüş, karizma ve MINI tarzı bireyselliği sunuyor. Şubat ayı itibariyle ülkemizde de benzinli-otomatik kombinasyonuyla satışa sunuldu. İşlevsellik ve günlük kullanımı başarıyla bütünleştiren yeni nesil Clubman, Borusan Oto showroomlarında yerini alıyor. 38 bin 302 Euro’luk anahtar teslim fiyatıyla da ön plana çıkıyor.

MINI-Clubman-3

Premium kompakt sınıfın talepleri göz önünde alınarak yapılan değişikliklere sahip yeni nesil MINI’de ön çamurluk davlumbazlarındaki havalandırmalar için girişlere sahip güçlü ön bölüm, otomobilin genişliğini vurgulayan omuz çizgileriyle dinamik şekilde uzatılmış siluet, uzun tavan çizgisi ve kırmızı alarm sistemini içeren balık sırtı anten, karakteristik iki parçalı kapılarıyla dikey arka bölüm ile entegre yatay arka farlar tasarımda ön plana çıkan öğeler arasında yer alıyor.

Yerini aldığı modele göre uzunluğu 27, genişliği 9, aks mesafesi ise 10 santimetre arttırılan model, beş koltuklu yapısı ve 360 litrelik bagaj hacmiyle iç mekandaki genişlemeyi açıkça ortaya koyuyor. Farklı kombinasyonlarla katlanabilen arka koltuklar sayesinde bagaj hacmi,  1250 litreye kadar yükseliyor.

MINI-Clubman-2

MINI Clubman Yüksek Kalitede Süspansiyon Teknolojisi

MINI markalı otomobilde görülebilecek en üst düzey sürüş konforu ve markaya özgü go-kart hissi sunuyor. Kapsamlı sürücü destek sistemleri arasında MINI Head-Up-Display, Park Asistanı, geri görüş kamerası, ilk frenleme fonksiyonuna sahip. Çarpışma ve yaya uyarısı özelliği, uzun huzme asistanı ve yol işareti algılama yer alıyor.

Klima, USB arayüzüne ve AUX-IN soketine sahip radyo, Bluetooth telefon hands-free özelliği, otomatik yağmur sensörü ve elektrikli park freni araçta standart olarak sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan yenilikçi aydınlatma teknolojisi LED farlara sahip. Stop lambalarıyla adaptif ışık dağıtımı ve LED sinyal ve sis lambalarını da içeriyor. Modele özgü MINI Excitement Paketi, LED iç ve dış aydınlatmaların yanı sıra otomobilin kapısı açılırken ve kapatılırken sürücü tarafındaki dış aynadan zemine yansıtılan MINI logosu gibi özellikleri de içeriyor.

Kokpit

Borusan Oto, yeni Clubman’in satışlarına İstanbul Ataşehir, Avcılar, İstinye, Dolmabahçe ile Ankara Çankaya ve Tarsus şubelerinde başladı.

yeni clubman, 2016 clubman, mini clubman testi, mini clubman test sürüşü, mini clubman sürüş izlenimi, mini clubman türkiye, yeni mini clubman geldi

Diğer Yazılar

Müşteri deneyimini yöneten en iyi marka Peugeot oldu

Ahmet Armağan

Otoshops garanti kavramında yeni bir dönemi başlatıyor

OGD Türkiye’de Yılın Otomobilini Seçecek