Mercedes

Mercedes Aksaray Kamyon Fabrikası 35 yaşında

1986 yılında kapılarını açan ve Aksaray’ı, bir Mercedes-Benz şehrine dönüştüren Aksaray Kamyon Fabrikası, 35. yaşını kutluyor.

35 yılda 300.000’i aşkın kamyon üreten fabrika, 86.000 adedin üstünde kamyonun ihracatını sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağladı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Mercedes-Benz Türk olarak bir ilin kaderini değiştirmedeki ekonomik duruma katkımız nedeniyle gururluyuz. Zaman içerisinde gördük ki Aksaray, yerel kalkınmanın en güzel örneklerinden biri olarak bir ‘Mercedes-Benz Şehri’ oldu. İldeki en büyük istihdam sağlayıcı oluşumuz, üretimimiz, ihracatımız, AR-GE ve yatırım faaliyetlerimizle hem Aksaray’ın hem de Türkiye’nin ekonomisine katma değer sağlıyoruz” dedi.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrika Direktörü / İcra Kurulu Üyesi Uluç Batmaz; “Türk işçisinin ve mühendislerinin emeğiyle, Mercedes-Benz markasının kalitesiyle faaliyetlerimize devam ediyoruz. 1986 yılında, ilk yıl içerisinde 85 adet üretim ve 290 çalışanımızla başladığımız bu yolculuk günümüzde en önemli kamyon üretim merkezlerinden biri olmamıza doğru uzandı. Bugün 300.000’in üzerinde üretim gerçekleştirdik ve 1.600’ü aşkın çalışana sahibiz. Fabrikamızın bu gelişimi ile gurur duyuyoruz” dedi.

Diğer Yazılar

Yeni Mercedes-AMG E 63 4MATIC 2020 yenilikleriyle geliyor

admin

Daimler Trucks’ın ilk kamyonu 125, Unimog 75, Actros 25 yaşında

Ahmet Armağan

Mercedes-Benz Otomobillerde Ekim Ayına Özel Fırsatlar