Qries
SEKTÖREL

Karsan’dan stratejik bir işbirliği haberi geldi

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla ileri teknolojili mobilite çözümleri sunan Karsan, global anlamda ataklarına hız kesmeden devam ediyor.

Birçok farklı kıtada ve ülkede büyüme stratejisi kapsamında ardı ardına iş birliklerine imza atan Karsan, son olarak Bali’deki B20 (Business 20) Zirvesi’nde yer aldı. 

G20 oluşumunun çatısı altında iş dünyasının görüş ve önerilerini yansıtmak için global iş liderlerini bir araya getiren B20 (Business 20) Zirvesi’nde Karsan, Endonezya’nın köklü firmalarından CREDO GROUP şirketi SCHACMINDO ile, Endonezya’daki elektrikli minibüs ve otobüs dönüşümüne yönelik ihracat ve SKD tipi (yarı demonte) üretim opsiyonlarını değerlendirmek üzere mutabakat anlaşması imzaladı. 

Taraflarca nihai anlaşmaya varılması durumunda, başta Jakarta olmak üzere, Endonezya’daki önemli şehirlerde toplu taşıma araçlarının elektrikli dönüşümünde bu işbirliğinin önemli rol oynaması hedefleniyor. Konuyla ilgili görüşlerini ifade eden Karsan CEO’su Okan Baş, “Endonezya’nın ve Jakarta toplu ulaşım firması TransJakarta’nın 2030 yılına kadar toplu taşıma ağını elektrikli minibüs ve otobüslere geçirme hedefleri doğrultusunda oluşabilecek fırsatlar için Karsan ve CREDO GROUP arasında ortaklaşa bir proje başlattık.

2030’a kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen ve on binlerce araç ile milyar dolar büyüklüğündeki Jakarta şehrinin elektrikli toplu taşıma dönüşümünün büyük kısmını bu iş birliği doğrultusunda gerçekleştirme hedefindeyiz. Jakarta yanında diğer Endonezya şehirlerinden de bir bu kadar potansiyel bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Diğer Yazılar

Toyota Hibrit satışları 10 milyon adetlere koşuyor

Opel, 2022’den itibaren birçok modeli sadece elektrikli olarak üretecek

Ahmet Armağan

Otoshops garanti kavramında yeni bir dönemi başlatıyor