Honda MOTOSİKLET

Honda Monkey 2022 ne zaman geliyor?

Honda Monkey verimli yakıt tüketimi ve şık tasarımı 16 Ekim 2021’de 50 bin 250 TL’den satışa sunulacak. Klasik Muz Sarı ve yeni eklenen İnci Parıltılı Mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile Honda bayilerinde tüketiciler ile buluşacak. 

Honda’nın yenilenen ikonik Monkey modeli, yenilenen tasarımı ile Türkiye’de satışa sunuluyor. 5 vitesli şanzımanı ve Euro 5 uyumlu hava soğutmalı tamamen yeni motoru ile güncellenen Monkey, yeni iki aşamalı arka amortisörleri ile yol tutuşu ve sürüş konforu sunuyor.

Honda Monkey Motor Özellikleri Neler?

Yeni Monkey’nin hava soğutmalı 124 cc ve iki supaplı SOHC motoru 5.500 d/d’da 11 Nm maksimum tork ve 6.750 d/d’da 6,9 kW maksimum güç üretiyor. Yenilenen motorun da katkısıyla kolay ve pratik bir sürüş sunan Monkey’de  pürüzsüz hava akışı için yeniden tasarlanan hava giriş kanalı ve bağlantı borusu yer alıyor. Aynı zamanda hava filtresi kutusunun şekli de hava akışını iyileştirmek ve tork üretimini artırmak için iyileştirildi.

Euro5 uyumluluğu için güncellenen katalizör, daha küçük olmasına karşın atık gazları arındırırken; performansı artırmak ve karakteristik bir egzoz sesi oluşturmak için susturucuda tek odacıklı bir tasarım uygulandı. Dört vitesli şanzımanın yerini yeni 5 vitesli şanzıman alırken; sürüş performansını iyileştirmek ve uzun yol konforunu artırmak için vites oranları yeniden ayarlandı.

Manuel debriyaj 91km/s. maksimum hıza ulaşarak tam boy bir motosiklet deneyimi sağlarken; Monkey’nin 12 inçlik jantları ve kompakt boyutları üstün manevra kabiliyeti ile şehrin yoğun trafiğinde çevik ve rahat bir kullanım sunuyor. Düşük sürtünmeli teknolojiler sayesinde motor 1,5 litre/100 km (WMTC modu) ile son derece tutumlu bir yakıt ekonomisi sergilerken; gelişmiş Programlanmış Yakıt Enjeksiyon Sistemi (PGM-FI) yüksek verimli kullanım sağlıyor.

Honda Monkey Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Hond Monkey, 370 km menzil sunan 5,6 litrelik yakıt deposu üzerinde 3 boyutlu klasik kanatlı tarihi Honda logosunu yer alıyor. Yeni Monkey, Klasik Muz Sarı ve yeni eklenen İnci Parıltılı Mavi olmak üzere iki farklı gövde rengiyle satışa sunulacak.   

Diğer Yazılar

F1’de Zafer Honda’nın oldu

Ahmet Armağan

Suzuki motosiklet yarışlarında 60. Yılını kutluyor

admin

Yeni Honda NSX, 573 bg gücünde olacak