BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Honda SONDAKIKA TEKNOLOJİ YENİLİK

Honda elektrifikasyon sürecini hızlandırıyor

Honda, Japonya’da elektrifikasyon sürecindeki gelişmeleri aktardığı bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda paylaşılan bilgilere göre; faaliyetlerinin yapısını güçlendiren Honda, mobilite çalışmalarının ilerlemesi için beş temel alana odaklanacak. Bunlar; güç ünitelerinin karbon nötrlüğü, enerji yönetim sistemi, kaynak dolaşımı, AD (Otomatik Sürüş)/ADAS (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi, IoT (Nesnelerin İnterneti) olarak belirlendi.

Honda, gelecek planlamaları kapsamında otomobil satış hacmini artırarak 2026 yılında yüzde 7’lik bir satış getirisine ulaşmayı hedefliyor. Honda, motosiklet tarafında ise 2025 yılına kadar dünya genelinde 10’dan fazla elektrikli motosiklet modelini piyasaya sürmeyi planlıyor.

2023 yılı içerisinde ilk elektrikli scooter modeli olan EM1 e:, önce Japonya, daha sonra Avrupa ve Endonezya’da Honda Mobil Güç Paketi e: değiştirilebilir batarya ile satışa sunulacak. 2040 yılına kadar dünya çapında elektrikli araç (EV) ve yakıt hücreli elektrikli araç (FCEV) satış oranlarında yüzde 100’e ulaşmayı hedefliyor. Bu amaçla Honda, 2030 yılına kadar yılda 2 milyon adedin üzerinde üretim hacmine sahip 30 EV modelini dünya çapında satışa sunmayı planlıyor. 2035 yılına kadar da Çin’deki Honda otomobil satışlarının yüzde 100’ünün EV modelleri olması hedefleniyor.

Diğer Yazılar

JAGUAR, XE SV ile hızlı sedanların dengesini bozacak

Ahmet Armağan

Honda’nın beklenen modeli CB750 Hornet geri dönüyor

Ahmet Armağan

Pirelli ve Infiniti Project Black S için bir araya geldi

Ahmet Armağan