BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Honda MOTOSİKLET YENİLİK

Honda CL250 modelini 188 bin 500 TL’den satışa sundu

Honda, Türkiye’de retro-modern tasarıma sahip yeni CL250 motosiklet modelini tanıttı. Yıllardır motosiklet satışlarında lider olan Honda, motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun çeşitli segment ve modeller sunmaya devam ediyor. CL250, Türkiye yollarında Naked segmenti Scrambler kategorisinde yer alan ilk motosiklet modeli olarak dikkat çekiyor.

Honda’nın tasarım ekibi, CL250 için sadelik ve dayanıklılık kavramlarına odaklanarak Street Scrambler tarzını öne çıkarıyor. Bu model, retro tasarımıyla genç ve tasarım odaklı kullanıcılara hitap ediyor. Paslanmaz çelik, ısı kalkanlı ve yüksek monte edilmiş susturucu ile egzoz çıkışları, nostaljik bir görünüm sunuyor. Ayrıca, kabartmalı Honda logolu ve dolgulu sele, yüksek konumlu elcikler ve kişiselleştirilebilir renk seçenekleri de modele özgü detaylar arasında yer alıyor.

CL250, günlük kullanım, uzun rotalar ve hafif arazi sürüşleri gibi çeşitli kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Modelde 249 cc hacimli 4 supaplı, sıvı soğutmalı tek silindirli bir motor bulunmaktadır. Yenilenen PGM-FI yakıt enjeksiyonu ve emme-egzoz sistemi, güç üretimini iyileştirerek keyifli bir sürüş deneyimi sunar. Motor, orta devirde yüksek tork ve üst devirde yüksek güç üretimiyle kullanıcılara yüksek çekiş gücü sağlar.

Honda CL250’nin yol tutuşu için boru tipi elmas kesim çelik iskelet kullanılmıştır. Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) sayesinde optimize edilen şasi, dar şehir sokaklarından engebeli toprak yollara kadar tüm yol koşullarına uyum sağlar. Modelin süspansiyon sistemi ve jantları da sürüş özelliklerini geliştirerek kullanıcıya konforlu bir deneyim sunar.

Yeni Honda CL250 modeli, turuncu, gri ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneğiyle 8 Temmuz 2023 tarihinde 188.500 TL satış fiyatıyla Türkiye’deki Honda bayilerinde satışa sunulacak. Retro-modern tasarımı ve zengin donanımıyla dikkat çeken bu model, motosiklet severlere geniş kullanım alanları ve göz alıcı bir tarz sunuyor.

Diğer Yazılar

Alfa Romeo Tonale tanıtıldı. İşte tüm özellikleri. Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Ahmet Armağan

BMW X7 yenilendi ve daha güçlü hibrit motorlara kavuştu

Ahmet Armağan

Ford Mustang yenilendi [46 fotoğraf]

Ahmet Armağan