BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
LASTİK OTOMOBİL

Goodyear EfficientGrip Performance 2 ile daha fazla kilometre yapın

Goodyear, en yakın rakibinden %20 daha uzun kilometre performansına sahip yeni nesil yaz lastiği EfficientGrip Performance 2’yi pazara sundu.

Goodyear, EfficientGrip Performance 2 ile yüksek performans lastiklerinde sektör liderliğini bir kez daha kanıtladı. EfficientGrip Performance lastiklerinin yeni nesli olarak pazara sunulan EfficientGrip Performance 2, 15 ile 19 jant arasında değişen ebatlarıyla sınıfının en uzun kilometre performansı ile ıslak ve kuru zeminlerde en kısa fren mesafesini birleştiriyor…

Yeni EfficientGrip Performance 2 lastikleri bir önceki nesile kıyasla %50 daha uzun kilometre performansı sunuyor. Ayrıca bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD tarafından gerçekleştirilen ve en yakın 4 rakibiyle kıyaslandığı testlere göre en yakın rakibine kıyasla hem kilometre performansı %20 daha yüksek hem de ıslak ve kuru zeminlerde en kısa fren mesafesine sahip.

Hem en uzun kilometre hem de yüksek performans

Goodyear EMEA Ürün Geliştirme Müdür Yardımcısı Xavier Fraipont, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yeni EfficientGrip Performance 2, lastiklerinden hem en uzun kilometre hem de yüksek performans bekleyen tüketiciler için kusursuz bir çözüm sunuyor. Tasarım ve mühendislik ekibimiz tarafından elde edilen teknolojik çözümler ve ilerlemeler sayesinde, sürücüler EfficientGrip Performance 2 lastiklerimizle daha uzun kilometre performansına sahip olmanın rahatlığını yaşayacaklar. Bu başarıyla gurur duyuyoruz. Bu sayede yalnızca sürücüler yüksek performans sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda lastikten daha uzun süre faydalanarak çevreye de katkıda bulunacaklar” diye konuştu.

Lastiğin yüksek performans sunarken aynı zamanda daha uzun kilometre imkanı sunmasının ardında yenilikçi özellikleri yatıyor:

Esnekliği ve dayanıklılığı yüksek sırt hamuru ıslak ve kuru zemin performansından taviz vermeden, zorlu zemin koşullarından kaynaklanan yıpranmaları azaltır.

Desenindeki yüksek sayıdaki esnek bloklar frenleme esnasında yol üstündeki suyu süpürerek hızla tahliye eder, ıslak zeminlerde fren mesafesini kısaltır.
Genişletilmiş merkez bloklar virajlarda ve ani manevralar sırasında yüksek araç hakimiyeti ve güvenlik sağlar.
Goodyear EfficientGrip Performance 2, ilk etapta 31 farklı ebatla piyasaya çıkıyor.

Diğer Yazılar

Mercedes-Benz 450 SEL 6.9 İlk Kez 45 Yıl Önce Ortaya Çıktı

admin

Honda’dan Mart ayına özel kampanya

Ahmet Armağan

Koronavirüs taşıt kredisi başvurularını %15 artırdı

admin