BMW Bannerı
Otomobilkolik
LASTİK SONDAKIKA YENİLİK

Goodyear EfficientGrip Performance 2 birinci oldu

Goodyear EfficientGrip Performance 2, ADAC tarafından gerçekleştirilen 50. yıl özel yaz lastiği testini birinci sırada tamamladı.

EfficientGrip Performance 2’yi değerlendiren test uzmanları, “son derece dengeli” olarak tanımlandıkları bu lastiklerin her koşulda istikrarlı ve güven veren bir performans sergilediğini ifade etti. Aynı zamanda aşınma testlerinde en yüksek puanı kazanan bu lastikler, verimlilik konusunda da en iyi performansı gösteren lastikler arasında yer aldı. 

Diğer taraftan, test kapsamına yeni bir kriter olarak “çevresel bilanço” puanı da eklendi. Testin “sürüş güvenliği” kategorisinde yer alan bu kriter, toplam puanın %30’unu oluşturuyor.

Goodyear EfficientGrip Performance 2, daha fazla sürüş mesafesi sağlarken, Avrupa Lastik Etiketi kriterlerinden Islak Zeminde Yol Tutuş kategorisinde A derecesi dahil olmak üzere yüksek bir performans seviyesi sunuyor. Bir önceki nesline kıyasla** %50 daha fazla sürüş mesafesiyle etkileyici bir performans ortaya koyan lastik, bu kategoride teste katılan en yakın rakibinden %20 daha iyi performans sergiliyor. *** 

Goodyear Avrupa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Sonia Leneveu, bu konuda şunları söyledi: “EfficientGrip Performance 2’nin ADAC tarafından düzenlenen 50. yıl – 50 lastik testinden en iyi puanı alması bizim için gurur verici. Lastik sektöründeki en kapsamlı testlerden biri olan bu çalışmada elde ettiğimiz birincilik, tüm Goodyear çalışanlarının sektörde öncü bir ürün geliştirmek için gösterdiği yoğun çabanın kanıtı niteliğinde.”

Diğer Yazılar

Audi RS 6, S6 Plus ve RS 7. İşte Audi’nin sportif yolculuğu

Ahmet Armağan

Konfor ve sportifliğin bileşimi: Ferrari Portofino

Ahmet Armağan

Peugeot E-Traveller 350 km menzil sunuyor

Ahmet Armağan