Otomobilkolik
Honda MOTOR SPORLARI SONDAKIKA YENİLİK

Formula 1 İspanya Grand Prix’ini Max Verstappen kazandı

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın sekizin yarışı olan İspanya Grand Prix’ini kazanan Red Bull Racing Honda RBPT takımının şampiyon pilotu Max Verstappen oldu. Takımın diğer pilotu deneyimli ismi Sergio Perez de dördüncü sırada yarışı tamamlamayı başardı. 

2023 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın sekizinci yarışı İspanya Grand Prix’i tamamlandı. Sıralama turlarından hızı ile pole pozisyonundan yarışa başlayan Red Bull Racing Honda RBPT takımının şampiyon pilotu Hollandalı Max Verstappen, heyecanlı geçen yarışta başarılı bir performans sergileyerek zirvedeki yerini korumayı sürdürdü. Yarışa on birinci sıradan başlayan takımın diğer pilotu olan deneyim isim Sergio Perez de başarılı bir sürüş performansı göstererek yarışı dördüncü sırada tamamladı. Yarıştaki her tur liderliğini koruyan Verstappen aynı zamanda en hızlı tur puanını da aldı.

İspanya Grand Prix’i ülkenin Montmelo kentindeki 4 bin 657 kilometrelik Barcelona-Catalunya Pisti’nde 66 tur üzerinden gerçekleştirildi. Şampiyondaki beşinci zaferine ulaşan Max Verstappen topladığı puanlar ile pilotlar sıralamasındaki farkı açmaya devam ediyor. Aynı zamanda Red Bull Racing Honda RBPT takımı da en yakın rakibi ile puan farkını 135’e çıkararak liderliğini koruyor.

Diğer Yazılar

Opel’in yeni marka imajı yepyeni Crossland ile birlikte tanıtıldı

Ahmet Armağan

Yeni BMW 7 Serisi ve BMW X7 artık Türkiye’de

Ahmet Armağan

Yeni Volkswagen Amarok Türkiye. İşte tüm detaylar ve fiyatları…

Ahmet Armağan