BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Dacia Spring Avrupa'nın en ulaşılabilir %100 elektrikli otomobili
Dacia OTOMOBİL YENİLİK

Dacia Spring Avrupa’nın En Ulaşılabilir %100 Elektrikli Otomobili

Dacia Spring, Avrupa’nın en ulaşılabilir %100 elektrikli ve ürün gamının ilk 4 kişilik şehir otomobili olma özelliğini taşıyor.

“Otomotivde ezber bozan” marka Dacia, Spring modeli ile tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Spring, markanın %100 elektrikli ilk modelini simgeliyor. Dacia Spring elektrikli showcar ile elektrikli otomobil ulaşılabilir hale geliyor.

Dacia Spring

Dacia, 15 yıl içinde Logan ve Duster modelleri ile otomobil pazarında devrim yarattı.Marka, zamanla müşterilerin ihtiyaçlarına göre adapte olurken, diğer yandan da kendi değerlerine sadık kaldı: Uygun fiyatlı yalın, modern, güvenilir ve sağlam otomobiller sunmak. Bu gerçek başarı hikayesi ile 6,5 milyon müşteriyi fethetti ve Logan, Sandero, Duster modelleri ile perakende satışlarda Avrupa liderliğini elde etti.

Dacia ile Yeni Bir Devrim Daha

Elektrikli Dacia Spring, Renault Grubu’nun herkes için sürdürülebilir mobilite yaklaşımının yanı sıra Dacia markasının değerlerine ve felsefesine sadık kalma vizyonunun bir parçası olarak öne çıkıyor. Model 4 kişilik, geniş hacimli, %100 elektrikli bir şehir otomobilinin müjdesini vererek geniş kitlelere kolay ve kaliteli mobiliteye erişim sağlıyor. Spring; yalınlığı, sağlamlığı ve ulaşılabilirliği bir araya getiren modern bir 5 kapılı şehir otomobili.

Dacia Spring

Dacia Spring’in hafif ve kompakt seri üretim versiyonu, yaklaşık 200 km sürüş menziline (WLTP) sahip. Model, çok yönlülük garantisi sayesinde sorunsuz bir şehir içi ve şehirler arası kullanım imkanı sunuyor.

Dacia Spring

Dacia, 2021’de satışa sunulacak.

Dacia, bu yeni devrimi gerçekleştirmek için elektrikli mobilite öncü ve lider Renault Grubu’nun 10 yıllık deneyiminden faydalanıyor.

Alışkanlıkları Değiştiren Elektrikli Şehir Otomobili

Mat Turuncu tonlarla zenginleştirilmiş pastel bir grisi karoseri, uyumlu ekipmanlar, yükseltilmiş eşik, ön ve arka tamponlara entegre koruma çıtaları: Dacia Spring elektrikli showcar, alışkanlıkları değiştiren bir elektrikli bir şehir otomobili. İddialı görünümü ve küçültülmüş ebatları, aracı günlük kullanıma yönelik ideal bir araç yapıyor.

Dacia özel bir far tasarımına sahip. Ön kısımda, %100 LED projektörler iki bölüme ayrılıyor: Üst kısımda yatay bir hat ve tampona entegre 4 grafik bileşen göze çarpıyor. Arka kısımda, yine %100 LED olan 4 far bir çift Y oluşturuyor. Bu görsel tarz, Dacia modellerin gelecekteki far tasarımını oluşturuyor.

Spring elektrikli showcar’ın ön kısmı ise kendine özgü tasarımı ve sağlamlığı ile dikkat çekiyor.

Hem Perakende Hem Filo Pazarına Yönelik Bir Model

%100 elektrikli motoru ve günlük kullanıma yönelik pili ile Dacia, hem şehir içi hem de şehirler arası mobilite gerekliliklerini karşılıyor. Sağlamlığı ile elektrikli araçların tüm avantajlarını bireysel ve filo müşterileri için ulaşılabilir hale getiriyor: kullanım kolaylığı, sessiz çalışma, sıfır emisyon, kolay şarj ve az bakım gerektirmesi.

Dacia Spring

Dacia, sahip olduğu özellikler ile araç paylaşım filosu gibi yeni mobilite hizmetleri için ideal bir çözüm haline geliyor. Model, Avrupa’nın en büyük elektrikli otomobil araç paylaşım filolarından birine sahip Renault Grubu’nun da etkin olduğu pazara seri üretim versiyonu ile de giriş yapacak (7.800 adet ZOE, Kangoo Z.E. Ve Twizy).

Diğer Yazılar

Audi kullanıcıları araçlarını şarj ederken keyifli zaman geçirebilecek

Ahmet Armağan

Skoda Ekim ayına özel avantajlar sunuyor

İşte Yeni Astra Sports Tourer Karşınızda!