Reklam Bannerı
Otomobilkolik
BMW MOTOR SPORLARI SONDAKIKA YENİLİK

BMW Motorrad, yeni BMW R 12 nineT ve R 12 modellerini tanıttı

BMW Motorrad, yeni BMW R 12 nineT ve R 12 modellerini tanıttı. Bu modeller, Roadster dinamizmiyle Cruiser motosiklet rahatlığını bir araya getiriyor. Yeni BMW R 12 nineT ve R 12, geniş çapta kişiselleştirilebilir tasarımı, güncel iki silindirli boxer motoru ve modern teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. Şubat ayından itibaren Türkiye yollarında olacaklar.

2013 yılında BMW Motorrad ürün gamına katılan BMW R 12 nineT ve R 12, markanın 100 yıllık mirasını taşıyan iki silindirli boxer motoru ve klasik tasarım çizgisini koruyan yeni şasiyle geliyor.

Yeniden tasarlanmış hava kutusu, çift çıkış egzozlar ve güçlü boxer motor, yeni BMW R 12 nineT’de 109 beygir güç üretirken, R 12’de 95 beygir gücüne sahip. Yeniden tasarlanan şasi ve entegre hava kutusu, motora daha hızlı soğuk hava sağlıyor.

Yeni R 12 nineT, dinamik bir görünüm için fırçalanmış alüminyum deposu ve açık renkli kaplamalı yan panellerle birlikte gelirken, ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor. Yeni R 12 ise 1970’lerin BMW /5 modellerini anımsatan klasik cruiser tasarımına sahip.

Her iki modelde de tamamen yeniden geliştirilmiş tek parça boru köprü çelik şasi bulunuyor. Bu şasi, motosikletin ağırlığını azaltarak temiz bir görünüm sunuyor.

Yeni BMW R 12 nineT ve R 12, üç etkileyici renk seçeneğiyle sunuluyor. Ayrıca, dijital ekran isteğe bağlı olarak sunulurken, standart olarak USB-C portu ve 12V priz erişimi bulunuyor.

Diğer Yazılar

10 milyonluk Lexus LM ile VIP’de yeni bir dönem

Ahmet Armağan

Mercedes CLE tanıtıldı. Kasım ayında Avrupa’da satışa sunulacak

Ahmet Armağan

Skoda, 2026’ya kadar dört adet tamamen elektrikli araç sunacak

Ahmet Armağan