Qries
BMW YENİLİK

600 beygirlik BMW M8 Coupe ve Cabrio tanıtıldı

Alman üreticinin etkileyici GT modeli 8 Serisi, ürün gamının en üst noktasında M8 ile rakiplerine göz dağı vermekle kalmıyor, performans tutkunları için de sıra dışı bir deneyim sunuyor.

Yeni BMW M8 modellerinin ayrıcalıklı havası, yüksek performanslı spor otomobillerin işlevsel gereksinimlerine yönelik modele özgü özellikler ile daha da geliştirilmiş. 

Büyük hava girişleri ile burun kısmındaki M çift çubuklara sahip BMW böbrek ızgarası, genişletilmiş çamurluklar, ön yan panellerdeki M solungaçları, aerodinamik olarak optimize edilmiş dış aynalar, arka spoiler sportif bir görsel şölen yaşatıyor.

Ayruca M Carbon dış paket ise isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor. 

Yeni BMW M8 Coupe’nin karakter tanımlayıcı özellikleri arasında klasik yarış arabalarını hatırlatan karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) çatının çift kabarcıklı konturu yer alıyor.

Yeni BMW M8 Cabrio’daki yolcular, kabinden gerilmiş yüksek kaliteli bir kumaş çatı ile elemanlardan korunuyor. Çok katmanlı yumuşak üst kısım, hareket halindeyken bile bir düğmeye dokunarak 15 saniye içinde açılır ve kapanır.

BMW M8 taşıdığı rozetle, M GmbH otomobilleri için geliştirilen en güçlü motora sahip olduğunu gözler önüne seriyor. M TwinPower Turbo teknolojisine sahip V8 ünite, yeni BMW M8 Coupe ve yeni BMW M8 Cabrio’da 600 HP güç ile geliyor. Competition versiyonunda ise bu güç seviyesi 625 HP’ye kadar ulaşıyor. 

Drivelogic ile sekiz kademeli bir M Steptronic şanzıman bir araya geliyor ve motorun gücü M xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi ile yola aktarılıyor.

M modeline özgü şasi, hassas bir ayarla yeniden optimize edilmiş. Otomobilin özellikleri arasında, sürücüye iki farklı fren pedalı hissi ayarı sunan yeni geliştirilmiş bir entegre fren sistemi yer alıyor. 

Güç aktarma sistemi, şasi teknolojisi ve aerodinamik geliştirmeler, BMW Group’un güney Fransa’daki Miramas test pistinde, Kış testleri de İsveç’teki Arjeplog’da yapıldı. 

Ayrıca  performans testleri de Nürburgring’in Nordschleife pistinde  desteklendi. 

Motor, şanzıman ve şasinin performans odaklı karakteri, yeni BMW M8 Coupe ve yeni BMW M8 Cabrio’da 3.3 /3.4 sn’de 0’dan 100 km/s’lik hıza ulaşması noktasını kendini belli ediyor. 

Competition versiyonunda ise bu süre 3.2 sn.

M Mode, sürücünün ROAD (yol) ve SPORT (spor) ayarlarını etkinleştirmesi izin verirken, Competition modelinde bir de TRACK (pist) seçeneği yer alıyor. 

Diğer Yazılar

SKODA’nın maceraperest modeli SUPERB COMBI SCOUT, satışa sunuldu

Ahmet Armağan

BMW Avusturya Yeni 7 Serisi’ni Gösterdi

Elektrikli Opel Astra GSe yollara çıkmaya hazırlanıyor

Ahmet Armağan