MOTOSİKLET SEKTÖREL

2021 Dünya Superbike şampiyonu ilk Türk sporcu Toprak Razgatlıoğlu oldu

Dünya Superbike Şampiyonu olan ilk Türk sporcu Toprak Razgatlıoğlu, Endonezya’da Türk motor sporları tarihini yeniden yazarak Jonathan Rea’nin 6 sezonluk yenilmezliğine son verdi. Red Bull sporcusu Pata Yamaha pilotu Toprak Razgatlıoğlu, 2021 Dünya Superbike şampiyonu olurken bu başarısını takımı Yamaha Motor Avrupa Asfalt Yarışları Müdürü Andrea Dosoli ve daha önce 5 kez Dünya Supersport Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu’nun katılımıyla düzenlenen basın toplantısında kutladı. 

Türk motor sporları tarihinin en önemli başarısına imza atarak 2021 Dünya Superbike Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan Red Bull sporcusu Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu Toprak Razgatlıoğlu, bu zaferi tüm Türkiye’ye armağan ettiğini söyledi.

Zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyon olan Pata Yamaha pilotu Toprak Razgatlıoğlu, kendisi için yapılan şampiyonluk kutlamasında “Pata Yamaha Takımı ile beraber uğruna çalıştığımız hedefe ulaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmanın gururunu yaşadım. Bu şampiyonluğu kendim için bir başlangıç sayıyorum. İnşallah ülkeme çok daha büyüklerini yaşatacağım” dedi.

Diğer Yazılar

Maxion Jantaş 33.333.333’üncü jantın üretimini kutladı

Ahmet Armağan

Borusan’da Elektrifikasyon Dönüşüm Platformu (EDP) ile dönüşüm başladı

Ahmet Armağan

Otomobilite Konseptli Dördüncü Showroom Maslak’ta Açıldı

Ahmet Armağan