BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
MOTOR SPORLARI Peugeot

Dünya Rallikros Şampiyonası’nda Peugeot yine iddialı

Peugeot Total adına dokuz kez Dünya Ralli Şampiyonu olan efsane pilot Sebastien Loeb, rallicross sahnesinin öncülerinden Timmy Hansen ve kardeşi Kevin Hansen olmak üzere üç ekip yarışacak. Motorsporları dünyasının en başarılı ailelerinin yeni neslini temsil eden İsveçli kardeşler, aileden gelen yarışçı mirası geleceğe taşırken usta pilot Sebastien Loeb’in deneyimlerinden yararlanacak.

Takım, 2018 yılı için yeni bir Peugeot 208 WRX hazırladı. Araç sezon boyunca adım adım yapılacak güncellemelerle geliştirilecek. Takımın hedefi çok net: sezon başından itibaren her bir yarışta mümkün olan en yüksek puanı toplamak ve sezonu hem pilotlar, hem de takımlar klasmanlarının şampiyonu olarak tamamlayarak, Peugeot’nun köklü ve başarılarla dolu motorsporları geçmişine bir yenisini daha eklemek.

Sebastien Loeb ve Timmy Hansen yeni 2018 yarış otomobilini kullanmaya devam ederken, Kevin Hansen 2017 otomobilinin gelişimine katkı sağlayacak. Yapılan iyileştirmelerle 560 HP güce ulaşan Peugeot 208 WRX, daha güçlü ve sürülebilir hale getirilmek üzere tasarlandı. Sadece daha hızlı ve daha hafif olmakla kalmayan araç, aynı zamanda daha kontrollü bir sürüş ve daha yüksek çekiş gücü sunuyor.

Peugeot Sport mühendisleri, performansı daha da artırmak için özellikle aerodinami alanında çok çalıştı. Araç, sezonun ilk yarışına yeni bir arka spoyler ve tamponla çıkacak. Motoru da optimize eden ekip ayrıca ön süspansiyonu da geliştirdi. Yeni amortisörler ve daha büyük tekerlekler yol tutuşa katkı sağlarken daha hızlı vites geçişleri için şanzıman da optimize edildi ve araca yeni bir güvenlik kafesi uygulandı.

Diğer Yazılar

2021 Formula 1 Sezonu Şampiyonu Honda oldu

Ahmet Armağan

Toyota, Dünya Ralli Şampiyonası Markalar Şampiyonu oldu

Ahmet Armağan

Hyundai, 2020 WRC sezonunun ilk yarışı olan Monte Carlo’yu kazandı

admin