Mercedes YENİLİK

Mercedes A-Serisi Sedan ne zaman çıkacak?

Mercedes A-Serisi Sedan ne zaman çıkacak sorusunun cevabı Pekin Otomobil Fuarı’nda cevap buluyor. 

YENİ MERCEDES A-SERİSİ SEDAN RESMİ OLARAK TANITILDI!

İlk A-Serisi hatchback’lerin Mayıs ayında Batı Avrupa’daki müşterilere ulaşmasından kısa bir süre önce, A sınıfı L Sedan’ın kılığında, kompakt sınıftaki ailenin yeni bir versiyonu, Auto China’daki galasını kutluyor.

Orada sunulan notchback modeli, 6 cm daha uzun dingil açıklığına (2729 mm yerine 2789) sahip. Fakat yalnızca Çin pazarı için geliştirilmiş bir model. Bu A-Serisi sadece Daimler ve Çinli ortağı BAIC Motor arasındaki ortak girişim olan Pekin Benz Automotive Co., Ltd (BBAC) tarafından üretiliyor.

Çin’deki pazar lansmanı 2018’in ikinci yarısı için planlandı. Sedan’ın Çin dışındaki müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış versiyonu da yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

A-Serisi L Sedan, aynı zamanda, en son Mercedes-Benz tasarım anlayışı olan Sensual Purity’nin saf, yüzey vurgulayıcı tasarımını yansıtıyor.

Kompakt sedan ön ve arka kısmında çok kısa çıkıntılara sahip bu da yan çizgisiyle birlikte sportif görüntüyü güçlendiriyor. Hatchback modelinde olduğu gibi, burun tasarımı çok ilerici bir tasarıma sahip.

Hatchback modelinde olduğu gibi, iç mekan tamamen yeni bir dil ve kompakt sınıfı içten yeni bir ferahlık hissiyle devrim niteliğinde. Ekranlar ve kontroller ile birlikte iç mimari, bu segmentte bir ilki yanısıtıyor. İlk kez kokpitin üzerindeki ekran bölgesi kaldırıldı. 

A-Sedan’ın MBUX multimedya sistemi – Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi – yapay zeka sayesinde benzersiz öğrenme yetenekleri var. Tabii ki, popüler WeChatMyCar uygulaması entegre edilmiş. MBUX, iki veya daha fazla kullanıcının sisteme eş zamanlı olarak bağlanması için ilk kez mümkün kılıyor. Doğal konuşma tanıma özelliğine sahip akıllı ses kontrolü, Sichuanese ve Kantonca dahil olmak üzere çeşitli Çin lehçelerinde yetkin. Mercedes-Benz, Çin pazarında artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip navigasyon ekranı sunan dünyanın ilk otomotiv üreticisi.

Çin A sınıfı L Sedan’ı geliştirirken (uzunluk / genişlik / yükseklik: 4609/1796/1460 mm) odak noktası arkadaki yolculardı. Sonuç olarak, 2789 mm’de, dingil mesafesi hatchback modelinden (2729 mm) 60 mm daha uzun. Bagajın kapasitesi ise 420 litre.

 A-Serisi L Sedan, 100 ve 120 kW güçteki 1,33 litrelik bir motora sahip, son teknoloji tamamen alüminyum dört silindirli motorla birlikte Çin’de satışa sunulacak. Daha sonra 2 litrelik dört silindirli motorlar da ürün gamına eklenecek. Çin’de, ikinci motor 140 kW’lik bir  güce sahip. 7G ‑ DCT çift kavramalı şanzıman standart olarak geliyor.

Tabii ki, Çin pazarında A ‑ Sınıfı L Sedan, aynı zamanda S ‑ Sınıfı tarafından benimsenen fonksiyonlarla bu segmentte en yüksek aktif güvenlik seviyesini veren, sürücü desteğine sahip en yeni sürüş destek sistemlerini de sunuyor olacak. 

mercedes a sedan 2018 fiyat
yeni mercedes a serisi türkiyeye ne zaman gelecek
yeni mercedes a serisi ne zaman gelecek
mercedes a serisi sedan
yeni mercedes a serisi sedan
mercedes a sedan fiyat
mercedes a serisi sedan fiyat
yeni a serisi ne zaman türkiyede

Diğer Yazılar

İşte yeni Opel Astra!

Ford Mustang Türkiye’de

Konfor ve sportifliğin bileşimi: Ferrari Portofino

Ahmet Armağan