BMW Bannerı
Otomobilkolik
Mercedes YENİLİK

Yeni Mercedes A-Serisi Sedan resmi olarak tanıtıldı

Yeni Mercedes A-Serisi Sedan, Almanya’da geliştirildi. Meksika, Aguascalientes ve Rastatt, Almanya’da üretilecek. Yeni model ilk kez Paris Motor Show’da (4 – 14 Ekim 2018) örtüsünü kaldıracak. Mercedes-Benz, Nisan ayında Pekin’de bu yılki Auto China’da A-Serisi L Sedan’ı tanıtmıştı. Bu sedan modeli, sadece Çin pazarı için  geliştirdi. 

Yeni A-Serisi Sedan’ın boyutlarına baktığımızda, Uzunluk / genişlik / yükseklik: 4549/1796/1446 mm şeklinde karşımıza çıkıyor. Aks aralığı ise: 2729 mm


A-Serisi Sedan kabini oldukça ferah görünüyor. Ortalamanın üzerinde omuz, dirsek ve baş mesafesiyle birlikte arka bölüm (944 mm) ile ilgili olarak segmentinin üstünde olduğunu söyleyebiliriz. Bagaj 420 litre ve pratik kullanım için tasarlandı. Bagaj açıklığı 950 mm genişliğinde ve arka camın kilit ve alt kenarı arasında 462 mm diyagonal bir tasarım sahip. Bu, bagaja rahat bir şekilde yüklenme ve boşaltma sağlıyor. 

Yeni A-Serisi sedan oldukça iyi aerodinamik özelliklere de sahip. Yeni A-Serisi Sedan, hatchback  A-Serisi’ndeki (Cd değeri 0.25) değerden çok daha iyi bir sonuç ortaya koyuyor. Cd = 0.22… Bu değer, CLA Coupé’nin dünya rekoruna eşit. CLA’nınkinden daha küçük olan 2,19 m²’lik ön alan sayesinde, yeni A-Serisi Sedan dünya çapında tüm üretim araçlarının en düşük aerodinamik sürtünmesine sahip.

Bu beraberinde düşük yakıt tüketimini de getiriyor. Bir dizi bilgi, sayısız hesaplama döngüsü, CAE simülasyonları (bilgisayar destekli mühendislik) ve Sindelfingen’deki rüzgar tünelinde ölçümlerle optimize edilmiş. Tedbirler ayrıca, geniş bir sızdırmazlık konseptini (far çevresini ve diğerlerinin sızdırmazlığını sağlayarak) ve motor bölmesini, ana döşemeleri, arka aksın parçalarını, difüzörü ve diğerlerini içeren alt gövdenin neredeyse tamamanı içeriyor. Ön ve arka tekerlek spoyleri, havayı tekerleklerin etrafına mümkün olduğunca verimli şekilde yönlendirmek için özel olarak optimize edildi. Jantlar ve lastikler de aerodinamik ince ayar yapıldı. 

A-Serisi Sedan’ın motorlarına baktığımızda ise,

A 200 (120 kW / 163 hp, 250 Nm); 7G-DCT çift kavramalı şanzıman ile (kombine yakıt tüketimi 5.4-5.2 l / 100 km, kombine CO2 emisyonu 124-119 g / km)
A 180 d (85 kW / 116 bg, 260 Nm); 7G-DCT çift kavramalı şanzıman ile (kombine yakıt tüketimi 4.3-4.0 l / 100 km, kombine CO2 emisyonları 113-107 g / km).

mercedes a sedan 2018 fiyat
yeni mercedes a serisi türkiyeye ne zaman gelecek, yeni mercedes a serisi ne zaman gelecek, mercedes a serisi sedan, yeni mercedes a serisi sedan, mercedes a sedan fiyat, mercedes a serisi sedan fiyat, yeni a serisi ne zaman türkiyede

Diğer Yazılar

Dacia Spring Avrupa’nın En Ulaşılabilir %100 Elektrikli Otomobili

admin

Mercedes-Benz’den Şubat’a özel finansal kampanyalar

Ahmet Armağan

Yeni Opel Corsa ne zaman gelecek?

Ahmet Armağan