Audi DOSYA FOTO-GALERİ Genel

Dünden bugüne Audi RS modelleri

Audi Sport GmbH (eski adıyla quattro GmbH), AUDI AG’nin yüksek performanslı modellerini 1983 yılından beri üretiyor. 

Üretilen yüksek performanslı otomobiller, standart seriler üzerine inşa ediliyor ve “RS” imzası taşıyor. “RS” harfleri Almanca’da “RennSport”-“Yarış Sporları” anlamına geliyor. RS logolu Audi’ler, süper sporlarla denk güçleri günlük hayatın fonksiyonelliğiyle birleştiren en özel modeller arasında yer alıyor. Önceleri dünyanın en hızlı station wagonları olarak anılan RS 2, RS 4, RS 6 gibi modellere son yıllarda diğer karoserlerin de eklemesiyle birlikte RS Ailesi bir hayli genişledi. 

Tüm “RS” otomobilleri Audi’nin en yeni ve en ileri teknoloji ve mühendislik becerilerine öncülük ediyor. Bizler de Audi RS 2’den başlamak üzere günümüze dek üretilmiş en özel RS modellerini sizler için bir araya getirdik. 

AUDI RS 3

Image 2 of 8

Audi A3’ün üzerine inşa edilen RS 3, Sportback'in detayları Aralık 2014'te açıklandı. 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa sunuldu. 2.5 litrelik sıralı beş silindirli turbo bir motora sahipti. 367 HP güç üreten bu motorun tork değeriyle 465 Nm’ydi. Üretim 2016 yılının ikinci çeyreğinde sona erdi. RS 3 Sportback'in yedi vitesli bir S tronic şanzımanı ve dört tekerlekten çekiş sistemi vardı. 0’dan 100 km/s’ye sadece 4.3 saniyede ulaşıyordu. RS 3 Sportback, Audi'nin Quattro özelliği sayesinde BMW'nin M2 ve Mercedes-Benz'in A45 AMG’si karşısında oldukça iyi işler ortaya koymuştu. Audi A3’ün yenilenmesiyle birlikte RS 3’te adeta evrim geçirdi ve 400 HP’ye ulaştı. Tork değeri ise tam 495 Nm’ydi.

audi rs 7, audi rs 6, audi rs6 fiyat, audi rs6 özellikleri, audi rs 5, audi rs7 fiyat, audi rs 3, audi rs6 avant

Diğer Yazılar

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu oldu

Ahmet Armağan

Audi’den Frankfurt’ta bir konsept iki yeni model

Porsche 911 GT3 RS: Yarış otomobilinin caddedeki hali

Ahmet Armağan